Скарги, порушення та заміни членів ТВК. Вибори на Прикарпатті

Скарги, порушення та заміни членів ТВК. Вибори на Прикарпатті

Скарги, порушення та заміни членів ТВК. Вибори на Прикарпатті

Виборча кампанія на Прикарпатті розпочалася зі скарг, порушень та замін членів територіальних виборчих комісій. Про це пише Громадянська мережа ОПОРА.

12 жителів села Вовчинець звернулися до Івано-Франківської районної виборчої комісії з вимогою створити Вовчинецьку ТВК. Люди скаржаться на бездіяльність районної комісії.

"Жодних рішень про "добровільне об’єднання" з іншими територіальними громадами наша територіальна громада та місцева влада не ухвалювали. Жодних змін адміністративно-територіального устрою або змін, в результаті яких утворюється новий орган самоврядування на території нашої місцевої ради, не відбулося", – йдеться у зверненні.

Початок виборчої кампанії - скарги, порушення та заміни серед членів ТВК.опора

Початок виборчої кампанії - скарги, порушення та заміни серед членів ТВК.

Ще одна скарга надійшла до Старобогородчанської ТВК. Там виборці нарікають на недотримання процедурних вимог до формування ТВК. Зокрема, відсутність протоколу засідання, на якому утворили округи. Жителі просять визнати рішення Старобогородчанської сільської територіальної виборчої комісії недійсним.

Початок виборчої кампанії - скарги, порушення та заміни серед членів ТВК.опора

Початок виборчої кампанії - скарги, порушення та заміни серед членів ТВК.

Дев'ятого вересня відбулось засідання Лисецької селищної ТВК, на якому ухвалювали нову Постанову про утворення виборчих округів, не дотримавшись умов неперервності їхнього поділу. На засіданні була присутня голова Івано-Франківської районної ТВК Ганна Комуніцька.

Окрім того, Комуніцька 11-го вересня відвідувала засідання Єзупільської селищної ТВК, де комісія помилилася у кількості мандатів, які розподіляються в окрузі. Помилку виправили на засіданні рішенням комісії.

Щодо ротацій у територіальних виборчих комісіях, то у сільських та селищних ТВК Калуського району найбільше замін провели партії: 

 • "Батьківщина"  – 4 
 • "Слуга Народу" – 4  
 • "Європейська Солідарність" – 2
 • "Платформа Громад" – 1

В Івано-Франківському районі змінили своїх представників у сільських та селищних ТВК  партії:

 • "Слуга народу" – 15
 • "Європейська солідарність" – 6
 • "Перемога Пальчевського" – 3
 • "Батьківщина" – 3
 • "Платформа громад" –2

Крім того, по одному представнику замінили партії "Опозиційна платформа - За життя" , ВО "Свобода", "Українська Галицька партія".

У Коломийському районі замінили своїх представників у сільських селищних  виборчих комісіях політичні партії:

 • "Європейська солідарність" – 5 
 • "Батьківщина" – 4
 • "Народний Рух України" – 2
 • "Слуга народу" – 3
 • "За майбутнє" – 1

У Надвірнянському районі  у складі сільських та селищних ТВК змінили двох представників від "Опозиційної платформи за життя" та по одному представнику від ВО "Свобода", "Європейської солідарності" та "Слуги народу".

У сільських та селищних ТВК Верховинського району замінили по одному представнику "Європейська солідарність" та "Свобода".

За час роботи комісії кілька членів Верховинської районної комісії не відвідали жодного засідання та не склали присягу. Йдеться про представників партій "Опозиційна платформа - За життя" та "Нова Політика".

У Косівській районній ТВК жодного разу на засідання не з’явилося троє представників ОПЗЖ та по одному представнику від "Селянської партії", партій "Нова політика" і "Всеукраїнський народний союз".

У Косівській міській ТВК на засіданнях комісії не з’явилися представники від ОПЗЖ (троє), "Селянська партії" (один) та партії "Нова політика" (один).

У Коломийській районній ТВК присягу не прийняли двоє представників ОПЗЖ та представник "Всеукраїнського народного союзу".

За словами координатора спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області Богдана Морикіта, оперативна робота ТВК в процедурних питаннях є важливим фактором виборчого процесу.

"Вчасне утворення округів  передує висуненню та реєстрації кандидатів", - каже Богдан Морикіт.

Відповідно до пунктів 1 та 2 частини 4 статті 208 Виборчого кодексу, повноваження члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково у зв’язку з:

 • особистою заявою про складення повноважень члена комісії. Така заява подається суб’єкту внесення кандидатури відповідного члена комісії для передачі відповідній виборчій комісії або для внесення подання про заміну члена виборчої комісії;
 • внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди