На Прикарпатті голови ТВК витрачають власні гроші на реєстрацію і печатки

На Прикарпатті голови ТВК витрачають власні гроші на реєстрацію і печатки

На Прикарпатті голови ТВК витрачають власні гроші на реєстрацію і печатки Depositphotos

Без фінансування на громадських засадах - у серпні голови та члени територіальних виборчих комісій в Івано-Франківській області повинні зареєструвати комісію як юридичну особу, районні ТВК - утворити сільські, селищні комісії, а міські ТВК - провести підготовчу роботу щодо формування виборчих округів. Про це повідомляють на сайті ОПОРИ.

Допоки офіційно не розпочнеться виборчий процес, голови та члени ТВК працюватимуть безоплатно.

"Зараз є питання щодо фінансування реєстрації, яка буде з понеділка (17-го серпня) та виготовлення нової печатки. Скажімо так, доведеться брати ці витрати на себе, поки іншого варіанту я не бачу. А вже потім, коли надійдуть кошти з цільової субвенції, компенсувати, – каже голова Івано-Франківської міської ТВК Віталій Книш. – Але й тут є свої нюанси з боку Державної аудиторської служби щодо компенсації витрат за серпень з вересневих коштів. Якщо аналізувати ситуацію, то члени комісії не зможуть зарплату отримати раніше, ніж це передбачено субвенцією".

Віталій Книш розповідає, що технічних працівників теж поки немає, оскільки юридично право укладати з ними цивільно-правові угоди можна лише з п'ятого вересня, коли буде фінансування.

Через відсутність грошей голова Калуської міської ТВК Тамара Мигович печатку та вивіску виготовила за власні кошти.

"Витратила 500 гривень, взяла чек і думаю, що мені ці гроші компенсують. Ще одна проблема – треба зареєструвати комісію, але сервери працюватимуть тільки після 17-го серпня. Згідно з Виборчим кодексом, комісію треба зареєструвати протягом чотирьох днів, після утворення. То що робити? Зрештою, хоч нам і обіцяють, що гроші будуть пізніше, але це також не вихід з ситуації. В будь-якому випадку, комісія працюватиме. Незалежно від того буде фінансування чи ні, ми не зриватимемо вибори".

11-го серпня Центральна виборча комісія надіслала лист до обласних, районних та міських територіальних виборчих комісій, в якому йдеться, що до вересня на зарплату члени виборчих комісій, які здійснюють свої повноваження на постійній основі у серпні, можуть не розраховувати. Реєструвати комісію, як юридичну, особу членам ТВК теж доведеться власним коштом.

"Помісячний розпис асигнувань загального фонду Державного бюджету за відповідною програмою передбачає виділення субвенції місцевим бюджетам на проведення локальних виборів виключно у вересні-листопаді 2020 року, – пояснюють у ЦВК. – Обласні, районні, міські ТВК, утворені ЦВК виконують свої повноваження і у серпні, але робота їхніх членів не буде оплачена державою. Дана обставина стосується і залучених ТВК спеціалістів, експертів, технічних працівників, які вже мають важливі завдання з підготовки рішень виборчих комісій відповідно до календарного плану виборів. На поточний момент оплата праці членів ТВК, що здійснюватимуть повноваження у комісії на платній основі, і залучених працівників передбачається з 5 вересня, з моменту офіційного початку виборчого процесу".

За словами радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, у частині 3 статті 35 Виборчого кодексу зазначається, для державної реєстрації юридичної особи голова комісії, а в разі його відсутності - заступник голови комісії, а в разі відсутності голови та заступника голови комісії - секретар комісії не пізніш як на четвертий день з дня утворення комісії повинен особисто подати державному реєстратору за місцем розташування територіальної виборчої комісії копію відповідної постанови ЦВК про утворення комісії та заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи. У разі, якщо ТВК буде реєструватися як новостворена юридична особа, адміністративний збір платити не доведеться. Проте у разі внесення змін до відомостей ТВК про юридичну особу, збір платити таки доведеться.

Координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області Богдан Морикіт вважає, що можна було б внести зміни до виборчого законодавства щодо роботи ТВК до початку виборчого процесу, але для цього потрібно переглянути строки та порядок бюджетних асигнувань на проведення місцевих виборів.

Нагадаємо, на Прикарпатті створили одну обласну, шість районних та 15 міських ТВК.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди