Польські та українські підприємці зустрінуться для врегулювання кризи на кордоні

Польські та українські підприємці зустрінуться для врегулювання кризи на кордоні

Польські та українські підприємці зустрінуться для врегулювання кризи на кордоні
Пікет польських перевізників, 10 листопада 2023 року, пункт пропуску "Хребене". Фото: Суспільне Львів

У п'ятницю, 8 грудня, представники найбільших об'єднань роботодавців Польщі та України — Союзу підприємців і роботодавців та Федерації роботодавців України влаштують першу закриту зустріч. Вони планують напрацювати рішення щодо розблокування кордону.

Як повідомили на Facebook-сторінці Федерації роботодавців України, Союз підприємців і роботодавців та ФРУ формують переговорний майданчик. На думку підприємців, це допоможе урядам обох країн досягти взаємовигідного компромісу та розблокувати пункти пропуску на польсько-українському кордоні.

"Як представники об’єднань роботодавців ми більше, ніж будь-хто інший, зацікавлені в пошуку конструктивного та ефективного компромісу, який би дозволив вирішити претензії з обох сторін, якнайшвидше розблокувати кордон та існуючі логістичні маршрути, відновивши нормальний рівень торгівлі між Польщею та Україною", — йдеться у спільній заяві організацій.

Так вже у п'ятницю, 8 грудня, відбудеться перша закрита зустріч польських та українських підприємців.

"Ми з нашими польськими колегами об’єднуємо зусилля для того, щоб не допустити подальшої ескалації ситуації та прискорити досягнення компромісу. За результатами наших дискусій ми незабаром представимо розроблений перелік можливих компромісних рішень щодо розблокування кордону. Сподіваємось на розуміння та підтримку нашої ініціативи", — каже генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов.

Союз підприємців і роботодавців та Федерація роботодавців України звернулися з цією ініціативою до урядів двох країн і президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині-Медика".

Перша заступниця голови комітету Верховної ради з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко розповіла, що польські перевізники, які блокують пункти пропуску на кордоні, мають п'ять основних вимог і українська сторона може виконати деякі з цих вимог, а саме доступ до системи "Шлях" і повернення порожніх європейських вантажівок без черги.

На початок