Україна передала США запит із переліком зброї, яка потрібна Києву для війни з Росією. У списку є танки Abrams і 155-міліметрова артилерія, яку Сполучені Штати вже передавали раніше. Однак є низка нових пунктів, серед яких протиракетні комплекси THAAD та винищувачі F-18.
Зі списком мало змогу ознайомитися інформагентство Reuters.
Список представила українська делегація від Міністерства оборони під час закритого засідання на Конференції з питань оборонно-промислової бази України. Конференція відбулася 6 грудня у Вашингтоні. Там партнери домовилися щодо спільного виробництва деяких видів озброєнь та обміну технічними даними.
Україна запросила у США:
- винищувачі F-18 "Hornet" та F-16,
- ударні вертольоти Apache та гелікоптер Black Hawk;
- три типи безпілотників General Atomics, включно з MQ-9B Sky Guardian;
- систему протиповітряної оборони Terminal High Altitude Area Defense (THAAD);
- транспортні літаки C-17 Globemaster і C-130 Super Hercules;
- танки Abrams;
- 155-міліметрову артилерію;
- безпілотники;
- ракети великої дальності ATACMS.
Раніше, у ніч на 7 грудня, законопроєкт про надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню не пройшов процедурного голосування в Сенаті Конгресу США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі $61 млрд для України.
Що відомо про пакет допомоги від США для України
18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.
Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.
Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.
2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.
Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.
7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.
Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Президент США Джо Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду, який не містить додаткову допомогу Україні та Ізраїлю.