Лубінець: "Якщо будемо повертати одну дитину кожного дня, треба 55 років"

Лубінець: "Якщо будемо повертати одну дитину кожного дня, треба 55 років"

Лубінець розповів про депортованих Росією українських дітей
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Фото: Закарпатська ОДА/Facebook

Наразі офіційно підтвердили депортацію понад 19,5 тисяч українських дітей. За словами омбудсмана Дмитра Лубінця, якщо Україна повертатиме щодня по одній депортованій росіянами дитині, то для повернення всіх знадобиться 55 років.

Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів під час міжнародної конференції з прав людини "Свобода або страх".

"Наразі є цифра у понад 19540 офіційно підтверджених депортованих українських дітей. Якщо ми будемо повертати одну дитину кожного дня, то нам треба 55 років. І це на тлі того, що РФ кожного дня продовжує депортувати все нові і нові групи українських дітей з території нашої держави", — сказав Лубінець.

Як розповів Лубінець, зараз українська влада має багато ініціатив щодо повернення українських дітей.

"Та, на жаль, ми не маємо дуже багато інструментів, як нам повернути всіх українських депортованих дітей. Але ми шукаємо все нові і нові конкретні інструментарії, як ми можемо повертати наших українських дітей", — сказав Лубінець.

Напередодні Лубінець повідомив, що вісьмох українських дітей повернули в Україну у середу, 6 грудня, завдяки спільній роботі з Катаром.

6 грудня постійний представник України Сергій Кислиця на засіданні Ради Безпеки ООН заявив, що повернення українських дітей, які були незаконно депортовані або насильно переміщені Російською Федерацією, є одним з найбільш нагальних завдань.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар'я Герасимчук раніше інформувала, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили РФ за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово окупованих територій. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора вказали, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

На початок