Бахмутські комунальники хочуть купити чотири автівки та кран: що відомо про закупівлю на понад 11 мільйонів

Бахмутські комунальники хочуть купити чотири автівки та кран: що відомо про закупівлю на понад 11 мільйонів

Доповнено
Бахмутські комунальники хочуть купити чотири автівки та кран: що відомо про закупівлю на понад 11 мільйонів
Світлина ілюстративна. Зруйновані будинки в Бахмуті, Україна, 26 квітня 2023 рік. Фото: AP/Libkos

Шість звернень із оскарженням закупівлі автівки комунальним підприємством "Бахмутський комбінат комунальних підприємств" зареєстрували бахмутяни на платформі "Прозоро".

До 22 грудня "Бахмутський комбінат комунальних підприємств" має намір придбати автомобіль "Opel Combo life edition L2" вартістю 904 850 гривень. Про це йдеться на платформі закупівель Prozorro.

Бахмутські активісти зареєстрували на сторінці торгів шість звернень до Держаудитслужби щодо оскарження цієї закупівлі.

"Я зателефонував контактній особі, яка вказана в тендері, і вона сказала, що це "не наше рішення". Вона сама працівниця комунального підприємства цього. Я кажу: "Є у вас якісь потреби, що не вистачає авто?" Вона каже: "Я не знаю". Тобто вона не чула про такі потреби. Але сказала, що це рішення Бахмутської міської ради. Вони прийняли рішення виділити кошти на закупівлю цієї автівки. Вона також сказала, що закупівля йде коштом грошей, які виділені на відновлення Бахмуту. Тобто вони вже почали відновлення Бахмуту, за місто йдуть бої, а вони почали його відновлення", — розповів голова громадської організації "Бахмут український" Віктор Зіпір, який також подав скаргу на закупівлю.

"Ми не знаємо навіщо вони закуповують, можливо є якась там така потреба критична. Але наскільки ми знаємо, що підприємство, яке закуповує, це «похоронка» і вони ще виконували якісь обов’язки по місту. Ну. по-перше, я так розумію, це не критична структура в нашому місті. А якщо — міста зараз немає то взагалі".

Бахмут, зруйноване місто на Донеччині
Вид на Бахмут. AP Photo/Libkos

Віктор Зіпір зазначає, якщо Держаудитслужба не відреагує на оскарження цієї закупівлі, він та члени організації "Бахмут український" звертатимуться до прокуратури.

Відповідальна за проведення цього тендеру Наталя Мустафєєва коментувати ситуацію Суспільному Донбас відмовилась, зазначивши, щоб журналісти надіслали інформаційний запит.

За словами голови громадської організації, купівля автівки — не єдина закупівля, яку він вважає не на часі. Зокрема, тендер на закупівлю аналогічного авто оголосило і комунальне підприємство "Бахмут Вода".

Автомобіль "Opel Combo life edition L2" вартістю 904 850 гривень працівники водоканалу планують придбати до 29 грудня 2023 року.

Аналогічну автівку "Opel Combo" вартістю 904 850 гривень до 22 грудня 2023 року має намір придбати й управління культури Бахмутської міськради.

Опитненське сільське комунальне підприємство "Прогрес" оголосило тендер на закупівлю легкового автомобіля — пасажирський фургон "Ford Transit" за 1,6 мільйона гривень.

Також КП "Бахмут-вода" має намір придбати до 25 грудня цього року автомобільний кран AVTR-KC33 на базі автомобільного шасі з вантажністю 25 тонн за 7 млн 200 тис. грн.

"Гроші є, які можна було б використовувати хоча б на допомогу населенню, не кажучи вже за те, що нашим військовим треба допомагати. Ми знаємо, як важко зараз нашим хлопцям на фронті, як ми збираємо по копійках цю допомогу, а тут витрачаються такі шалені кошти", — вважає Віктор Зіпир.

Речниця Бахмутської міської ради Наталя Кисилична пообіцяла надати відповідь щодо цих трьох закупівель у відповідь на інформаційний запит.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок