Мішель закликав надавати Україні більше ракет, боєприпасів, систем ППО

Мішель закликав надавати Україні більше ракет, боєприпасів, систем ППО

Шарль Мішель
Голова Європейської Ради Шарль Мішель під час інтерв’ю Суспільному, 21 листопада 2023 р.Фото: Іван Корж / Суспільне

Президент Ради ЄС Шарль Мішель наголосив на необхідності продовжувати підтримувати Україну і забезпечувати безпеку Європи, а також закликав до створення оборонного союзу.

Про це він сказав виступаючи на оборонній конференції, повідомляє The Guardian.

Мішель сказав, що "настав час створити справжній оборонний союз у поєднанні зі справжнім оборонним єдиним ринком".

Він додав, що Європа повинна зосередитися на двох цілях. "По-перше, наша залізна військова підтримка народу України, тому що безпека України – це наша безпека, це вся наша безпека. І по-друге, я ще раз повторюю, ми повинні зробити наш захист, наш європейський захист, сильнішим зараз, завтра і в майбутньому", — сказав голова Ради ЄС.

Відзначаючи безпрецедентну допомогу Європи Україні, Мішель наголосив, що потрібно зробити більше.

"Ми всі знаємо, що нам потрібно зробити більше — більше ракет, більше боєприпасів, більше систем ППО і швидше.І це зобов’язання – зобов’язання перед українським народом, а також перед нашими громадянами. Захищаючи Україну, ми захищаємо себе, і наша тривала сильна військова підтримка також надсилає сигнал нашим партнерам, особливо нашим американським союзникам – чіткий сигнал про те, що ми ставимося до нашої безпеки серйозніше, ніж будь-коли", — сказав він.

Голова Ради ЄС також закликав до ефективнішої координації європейських витрат на оборону, а також до більшої ролі Європейського оборонного агентства та збільшення фінансування оборонної промисловості.

Раніше Bloomberg опублікувало статтю, що ЄС відстає від планів надати Україні мільйон артилерійських снарядів до березня 2024 року. За даними агентства, наразі ініціатива виконала близько 30% від запланованого і з огляду на обсяг підписаних контрактів, ризикує не досягти своєї мети.

13 листопада глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що Європейський союз має на меті передати Україні мільйон снарядів, але можливо обіцянку не вдасться виконати до кінця 2023 року.

Пізніше очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що ЄС, ймовірно, не зможе виконати план постачання Україні мільйона снарядів через "жалюгідний стан оборонної промисловості".

Яка ситуація з постачанням Україні боєприпасів

15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.

Крім цього, держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн НАТО — 120-мм мінометні міни. Вони вже поступили на фронт для потреб Збройних сил України.

1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібні системи ППО, мільйон боєприпасів, а також бронетехніка і танки.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план закупівлі боєприпасів, що передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

Через три дні лідери ЄС схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

На початок