"Пішло повітря — сніг почав чорніти". Чому газовики Донеччини тижнями шукають пошкодження труб у звільнених селах

"Пішло повітря — сніг почав чорніти". Чому газовики Донеччини тижнями шукають пошкодження труб у звільнених селах

"Пішло повітря — сніг почав чорніти". Чому газовики Донеччини тижнями шукають пошкодження труб у звільнених селах
Фото: АТ "Донецькоблгаз"

Газовики Донеччин продовжують відновлювати газопостачання у звільнених у жовтні 2022 року населених пунктах Лиманської громади на Донеччині. Після деокупації газ вже є у 1500 родин громади у Лозовій, Кров'ячому Яру, Яцківці, Рубцях та частково у Лимані.

Як проходять відновлювальні роботи та чого не вистачає газовикам Донеччини Суспільному Донбас розказав очільник АТ "Донецькоблгаз" Вадим Батій.

Як розказав Батій, у процесі відновлення газопостачання забирає багато часу пошук пошкоджень газогону. Він може бути пошкодженим навіть під землею.

"Ми працюємо підряд опресували вулицю — запустили, пішли далі. Ми починаємо обпресовуватиОбпресування дозволяє визначити герметичність газопроводу та газового обладнання. — десь іде, десь не тримає тиск. Ми починаємо шукати. Виявляється, що газогін проходив під магазином, а там був вибух. Поки не розібрали магазин і не перекрили трубу нічого не виходило. Це в нас так у двох магазинах було. Один магазин повністю згорів, але те, що йшло до котла, там кран повністю згорів, і через це не тримало тиск. Ми це шукали тиждень", — розказав очільник облгазу.

За його словами, схожа ситуація була і на ділянці газогону між Дробишевим та Яровою

"Там шукали з саперами. Тиждень качаємо, а не тримає тиск. Ми тоді теж і з газоаналізатором, і із саперами шукали пошкодження. А знайшли зовсім поруч біля колодязя, коли снігом припорошило. Пішло повітря — сніг почав чорніти. Потім виявилось, що там підірвалась машина", — розказав Батій.

Ще однією перешкодою у відновленні, за словами Батія, є нестача робочих рук. Багато працівників "Донецькоблгазу" з початком повномасштабного вторгнення виїхали в інші регіони, а 80% працівників, які залишились — це чоловіки, яким більш як 60 років.

"У нас катастрофічно не вистачає працівників, слюсарів, водіїв. Багато хто виїхав. І ми постійно запрошуємо людей. Може, якби в нас зарплати були хоча б тисяч 20-30, а так 11-14 тисяч, то не дуже хочуть іти ремонтувати у Дробишеве за 20 кілометрів від фронту. Але наші працівники мають бронювання від призову", — зауважив він.

Вадим Батій зауважив, що для проведення ремонтних та відновлювальних робіт є необхідна техніка, транспорт та кошти на закупівлі матеріалів.

"Всі закупівлі ми робимо через систему Prozorro. І це дуже ускладнює нашу роботу. Бо в мирний час ти можеш спланувати завчасно свої закупівлі. А зараз, коли щодня обстріли, постійно пошкоджують газогони... Але ми все одно проводимо закупівлі через тендери, це все займає час і дуже ускладнює нашу роботу", — додав він.

Що відомо про Лиман та громаду

До вторгнення в Лиманській громаді (це 40 населених пунктів — ред.) жили близько 43 тисяч людей, нині лишилось 5,5 тисяч. В Лимані жили 22 тисячі людей, зараз залишаються 4,5 тисячі.

В окупації місто на навколишні села та селища були понад чотири місяці. 1 жовтня 2022 року Лиман звільнили Сили оборони України.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок