Politico: Орбан погрожує підірвати політику ЄС щодо України

Politico: Орбан погрожує підірвати політику ЄС щодо України

ЗМІ
Віктор Орбан проти України
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Фото: АР

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан погрожує заблокувати будь-яку майбутню допомогу ЄС Україні, а також приєднання України до блоку, якщо лідери ЄС не погодяться переглянути всю свою стратегію підтримки.

Про це йдеться в листі, з яким ознайомилися журналісти Politico.

Угорський премʼєр написав листа голові Європейської ради Шарлю Мішелю, в якому зазначив, що майбутні рішення щодо переговорів щодо вступу Україна-ЄС, фінансування України та нові санкції проти Росії не можуть обговорюватися, доки не буде розглянуто "стратегічне обговорення" поточної політики ЄС щодо України у грудні цього року.

"Європейська Рада повинна проаналізувати впровадження та ефективність нашої поточної політики щодо України, включаючи різноманітні програми допомоги", – йдеться у листі.

Як повідомляє Politico, лист не датований, але має печатку офісу Орбана. У документі також виникає питання, чому ЄС повинен продовжувати підтримувати Україну, коли Сполучені Штати, найбільший постачальник військової допомоги країні, можуть бути не в змозі продовжувати надсилати допомогу через партійний глухий кут.

"Європейська Рада повинна мати відверту та відкриту дискусію щодо здійсненності стратегічних цілей ЄС в Україні... Чи вважаємо ми ці цілі реалістично досяжними? Чи ця стратегія життєздатна без потужної підтримки Сполучених Штатів? Чи можемо ми сприймати подальшу підтримку Сполучених Штатів як належне?", — пише Орбан.

Політика Угорщини щодо Позиція Угорщини щодо війни Росії проти України

Відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій ЄС проти Росії. Зокрема, країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня 2022 року Орбан заявив, що країна домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.

У червні 2022-го старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що ЄС має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня 2022 року на закритій зустрічі із законодавцями Орбан заявив, що ЄС повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада 2022 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції ЄС і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Віктора Орбана.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Віктор Орбан.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його країна не схвалює плани Єврокомісії надати Україні більше грошей і не бажає вносити додаткові гроші для фінансування збільшених витрат ЄС на обслуговування боргу за позикою.

І Орбан, і міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто зустрічалися з високопосадовцями Росії, включаючи Путіна, з 24 лютого 2022 року. Сіярто також п’ять разів їздив до Росії з початку повномасштабного вторгнення. До того ж більшість угорців висловили несхвалення зустрічі Орбана з Путіним на форумі "Один пояс, один шлях" у Пекіні 17 жовтня.

На початок