У Держдепі США заявили, що Білорусь є співучасницею вивезення окупантами українських дітей

У Держдепі США заявили, що Білорусь є співучасницею вивезення окупантами українських дітей

Речник Держдепартаменту Метью Міллер
Речник Держдепартаменту Метью Міллер, 18 липня 2023 року, Вашингтон, фото: AP/Nathan Howard

Українські діти, вивезені до Білорусі з окупованих територій, залишаються дуже вразливими до торгівлі людьми.

Про це під час брифінгу заявив речник Держдепартаменту США Метью Міллер, пише Голос Америки.

Він додав, що США наразі невідомо, чи українських дітей далі "якось експлуатують", утім уряд Сполучених Штатів ретельно слідкує за розвитком подій.

"Білорусь є співучасницею російської воєнної агресії проти України. Це не безкорислива третя країна, яка надає притулок дітям під час конфлікту. Подібні операції непропорційно націлені на вразливих дітей, зокрема, ймовірно, сиріт, дітей з обмеженими можливостями, дітей із малозабезпечених сімей та дітей українських військових", — заявив Міллер.

Минулого тижня у дослідженні експертів Єльського університету йшлося про те, що Білорусь брала безпосередню участь у викраденні тисяч українських дітей. Згідно з дослідженням, понад 2400 дітей з України віком від 6 до 17 років були доставлені до 13 закладів по всій Білорусі після вторгнення Росії в Україну. Дані включають період з лютого 2022 до кінця жовтня 2023 року.

Речник Держдепу не відповів на питання журналістів, чи варто, у зв'язку із цим, Міжнародному кримінальному суду видати ордер на арешт Олександра Лукашенка.

У березні цього року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі оголосив про видачу міжнародного ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна за звинуваченням у незаконній депортації та примусовому переміщенні українських дітей.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук раніше повідомила, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора повідомили, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

На початок