У Росії прокоментували наміри Фінляндії закрити кордон та оголосили протест послу

У Росії прокоментували наміри Фінляндії закрити кордон та оголосили протест послу

Доповнено
Кремль, МЗС, Росія, Дмитро Пєсков, КПП, кордон, Фінляндія
Прикордонник Фінляндії, ілюстративне фото. Фото: Rajavartiolaitos

Речник президента Росії Дмитро Пєсков та заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко заявили, що шкодують про рішення Фінляндії закрити всі контрольно-пропускні пункти на кордоні. Пізніше МЗС оголосило протест послу Фінляндії в Росії.

Російських посадовців цитують "ТАСС" та "Інтерфакс".

"Можливе повне закриття російсько-фінського кордону не відповідатиме інтересам Фінляндії. Росія, ухвалюючи рішення про заходи у відповідь, керуватиметься національними інтересами", — говорить заступник голови МЗС.

А речник Володимира Путіна Пєсков сказав: шкодує, що замість добрих відносин із Фінляндією настала русофобська позиція.

"️Росія навряд може вплинути на ситуацію із закриттям Фінляндією решти КПП на кордоні через відсутність діалогу з Гельсінкі. (...) РФ глибоко шкодує у зв'язку з рішенням Фінляндії закрити решту КПП на кордоні", — прокоментував представник Кремля.

Р️азом із тим Пєсков відкинув звинувачення у бік Росії про будь-які порушення з боку російських прикордонників. "Вони повністю дотримуються всіх інструкцій. Прикордонними переходами користуються тільки ті, хто має на це право", — кажуть у Кремлі.

Трохи згодом на сайті МЗС Росії з'явилося офіційне повідомлення про те, що РФ оголосила протест послові Фінляндії Антті Хелантере.

"Рішення Гельсінкі було ухвалено поспіхом, без будь-яких консультацій із Москвою. Воно є провокаційним і йде поруч зі спробами ще більше загострити відносини двох країн", — пише міністерство додаючи, що закриття пунктів пропуску порушує права десятків тисяч громадян обох країн.

Раніше повідомлялося, що Фінляндія в ніч на 18 листопада щонайменше на рік закрила 4 із 8 пунктів перетину кордону з Росією у відповідь на сплеск міграції. Йдеться про КПП Ваалімаа, Нуйямаа, Іматра і Нійрала.

А 20 листопада фінська газета IltaLehti написала з посиланням на власні джерела, що найближчими днями уряд Фінляндії може закрити й решту чотири КПП.

Ситуація на кордоні між Фінляндією та Росією

У вересні 2022-го міністр закордонних справ країни Пекка Хаавісто заявив, що Фінляндія не бажає бути "транзитною країною" і починає національні заходи щодо запобігання в'їзду в країну громадянам РФ. Фінляндія також направила лист до Європейської комісії з проханням дати спільні рекомендації всім країнам Шенгенської зони щодо скасування або анулювання віз виданих громадянам Росії. Пізніше Хаавісто повідомив, що з 30 вересня 2022 року Фінляндія закриває кордон для російських туристів із шенгенськими візами.

У квітні на тлі війни в Україні та для уникнення міграційної кризи Фінляндія розпочала будівництво першої ділянки паркану на кордоні з Росією.

А з 16 вересня країна заборонила в'їзд легкових автомобілів, зареєстрованих у Росії. Це зробили після роз'яснення Єврокомісії, аби уникати ухилення від санкцій ЄС.

Прикордонна служба Фінляндії ухвалила рішення з 9 листопада не пропускати російських велосипедистів на територію країни, аби запобігти в'їзду нелегальних мігрантів.

На початок