Фінляндія закрила чотири КПП на кордоні з Росією

Фінляндія закрила чотири КПП на кордоні з Росією

КПП Пелкола в Іматрі, Фінляндія
КПП Пелкола в Іматрі, Фінляндія, 14 квітня 2023 рік. Фото: АР/Sergei Grits, File

У ніч на 18 листопада, Фінляндія закрила чотири із восьми пунктів перетину кордону з Росією у відповідь на сплеск міграції. Йдеться про КПП Ваалімаа, Нуйямаа, Іматра і Нійрала. Частково кордон буде закритий до 18 лютого 2024 року, але заборону можуть продовжити.

Про це повідомляє видання Yle з посиланням на прикордонну службу країни.

Зазначається, що з опівночі перестали працювати прикордонні пункти Іматра, Ніірала, Нуйямаа і Ваалімаа, розташовані вздовж кордону східної Фінляндії.

Протягом останньої доби на цих КПП встановили бетонні загородження й тимчасові паркани – стаціонарну металеву огорожу чи тимчасовий паркан із колючого дроту. Також опустили шлагбауми, за допомогою яких у звичайний час у пунктах перетину кордону контролюють трафік.

У державній прикордонній службі Фінляндії поінформували, що протягом п'ятниці 17 листопада, до прикордонних пунктів на південному сході Фінляндії, які закрились, прибули загалом 163 шукачі притулку – при цьому за весь тиждень їх було близько 300.

Там також додали, що заяви про надання міжнародного захисту можна буде подати на північних пунктах перетину кордону Вартіус і Салла, які разом із пунктами Куусамо та Рая-Йоосеппі залишаться відкритими.

Напередодні повідомлялося, що Міністерство внутрішніх справ Фінляндії у терміновому порядку готує пропозиції, які, за необхідності, дозволять обмежити перетин кордону між Росією та Фінляндією.

Ситуація на кордоні між Фінляндією та Росією

У вересні 2022-го міністр закордонних справ країни Пекка Хаавісто заявив, що Фінляндія не бажає бути "транзитною країною" і починає національні заходи щодо запобігання в'їзду в країну громадянам РФ. Фінляндія також направила лист до Європейської комісії з проханням дати спільні рекомендації всім країнам Шенгенської зони щодо скасування або анулювання віз виданих громадянам Росії. Пізніше Хаавісто повідомив, що з 30 вересня 2022 року Фінляндія закриває кордон для російських туристів із шенгенськими візами.

У квітні на тлі війни в Україні та для уникнення міграційної кризи Фінляндія розпочала будівництво першої ділянки паркану на кордоні з Росією.

А з 16 вересня країна заборонила в'їзд легкових автомобілів, зареєстрованих у Росії. Це зробили після роз'яснення Єврокомісії, аби уникати ухилення від санкцій ЄС.

Прикордонна служба Фінляндії ухвалила рішення з 9 листопада не пропускати російських велосипедистів на територію країни, аби запобігти в'їзду нелегальних мігрантів.

На початок