Фінляндія вперше як член НАТО очолить військові навчання

Фінляндія вперше як член НАТО очолить військові навчання

ЗМІ

Фінляндія вперше як член НАТО очолить міжнародні військово-морські навчання Freezing Winds біля кордонів із Росією. Вони триватимуть з 20 листопада по 1 грудня.

Про це повідомляє фінський мовник Yle.

Крім ВМФ Фінляндії, у навчаннях візьмуть участь військовослужбовці сухопутних військ, ВПС та ВМФ Швеції. Також будуть задіяні постійний загін кораблів НАТО SNMG1 та постійний загін протимінних кораблів НАТО SNMCMG1, до складу яких входять кораблі Німеччини, Нідерландів, Польщі та Франції.

Загалом у навчаннях беруть участь 30 бойових кораблів та понад 4 тисяч військових.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Фінляндія і Швеція після повномасштабного вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. 29 червня 2022-го на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

У серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу. 4 квітня 2023 року Фінляндія офіційно стала членом НАТО.

Парламент Туреччини схвалив вступ Фінляндії до НАТО, однак президент Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран. Швеція ще на шляху до вступу.

На початок