Загострення з липня. На Донеччині медики фіксують зростання кількості випадків сказу серед тварин

Загострення з липня. На Донеччині медики фіксують зростання кількості випадків сказу серед тварин

Загострення з липня. На Донеччині медики фіксують зростання кількості випадків сказу серед тварин
Фото: Володимира Подоляка

У Донецькій області станом на 10 листопада зареєстровані 30 підтверджених випадків сказу серед тварин. Торік був — лише один. Також росте кількість нападів тварин на людей. Серед тих, хто звернувся до лікарів, більш ніж 70 — військовослужбовці.

Про це під час брифінгу розповіла виконувачка обов'язків завідувачки санітарно-карантинного відділу Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб Олена Медвєдєва.

"На сьогодні на Донеччині епідемічна ситуація зі сказу стабільна, але існують ризики її ускладнення. У 2023-му році в області не зареєстровані випадки сказу серед людей. Ситуація по тваринах — починаючи з липня поточного року відзначається суттєве загострення. На 10 листопада зареєстровані 30 підтверджених випадків сказу серед тварин", — повідомила Медвєдєва.

Вона також розповіла, що хворі тварини були виявлені зокрема в Добропільській, Криворізькій, Шахівській, Великоновосілківській, Дружківській, Краматорській, Білозерській, Олександрівській громадах, а також у Покровську та Слов'янську. Серед них: домашні — коти, собаки, третина з яких безпритульні, а також коза та велика рогата худоба. Були й дикі — це куниця і вовк.

Почастішали випадки нападів тварин на людей

Як зазначила фахівчиня, мали місце ситуації, коли на людину, наприклад, у Слов'янську серед білого дня напала лисиця. Серед постраждалих від укусів тварин є також дитина, яку вкусила хвора на сказ куниця, це сталося в Олександрівській громаді, розповіла Медвєдєва.

"За 10 місяців 2023 року в заклади охорони здоров'я звернулися 1198 людей. Щеплення були призначені в 40% випадків, зокрема комбінованим курсом — це курс з імуноглобуліном", — повідомила очільниця санітарно-карантинного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб.

За її інформацією, за медичною допомогою через укуси тварин до лікарів також зверталися військові та поліцейські.

"Від військовослужбовців зареєстроване 71 звернення, з них щеплення призначене у 70%. Є також вісім звернень від працівників поліції. Половині з них також призначена вакцинація. Більшість випадків — це напади собак, оскільки вони частенько їх підгодовують на позиціях, рідше — коти та лисиці. Одиничні випадки — щур, тхір, куниця та миші. Через те, що сільгоспугіддя на сьогодні не обробляються, там де знаходяться хлопці, за містом — гризунів дуже багато", — зазначила Медвєдєва.

Алгоритм дій після укусу тварини

  1. Повідомити ветеринарну службу по місцю знаходження про факт нападу тварин;
  2. Промити рану, подряпини, заслинені місця струменем води — протягом 15 хвилин з господарським милом. Обробити краї рани спиртом або настоянкою йоду і накласти стерильну пов'язку;
  3. Звернутись до лікаря-травматолога за місцем перебування або до хірурга.
  4. Якщо ж немає можливості вдома провести таку обробку, слід одразу звернутися в лікарню для отримання первинної обробки пошкоджень та призначення, в разі необхідності, курсу щеплення проти сказу.

Фахівці наполягають, сказ — це небезпечне захворювання, ліків проти якого немає — 100% летальність. Єдиним шансом запобігти розвитку хвороби після укусу тварини — це екстрено звернутись за медичною допомогою і своєчасно вакцинуватись.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок