2023 рік, ймовірно, стане найспекотнішим роком за всю історію спостережень — науковці

2023 рік, ймовірно, стане найспекотнішим роком за всю історію спостережень — науковці

2023 рік, ймовірно, стане найспекотнішим роком за всю історію спостережень — науковці
Атомна електростанція у штаті Індіана, США, 25 жовтня 2023 року, фото: AP

2023 рік майже напевно стане найспекотнішим роком за всю історію спостережень. Наразі середня температура вже на 1,43 градуса Цельсія вища за середній доіндустріальний показник.

Про це заявила Саманта Берджесс заступниця директора Європейського центру з питань зміни клімату Copernicus Climate Change Service, передає The Guardian.

"Ми можемо майже з упевненістю сказати, що 2023 рік буде найтеплішим роком за всю історію спостережень. Відчуття терміновості амбітних кліматичних дій на Cop28Кліматичний саміт Організації Об'єднаних Націй COP28 відбудеться у Дубаї наприкінці листопада 2023 року. Світові лідери планують обговорити глобальний прогрес на шляху до обмеження потепління до 1,5 градусів. ще ніколи не було таким високим", — сказала Берджесс.

Зазначається, що вчені Copernicus виявили, що минулий місяць був найспекотнішим жовтнем за всю історію спостережень у світі, з температурою на 1,7 градуса Цельсія вищою, ніж в середньому у жовтні наприкінці 1800-х років.

Науковці вважають, екстремальні температури були спричинені низкою факторів, зокрема забрудненням планети парниковими газами та поверненням природного режиму Ель-Ніньйо.

"Той факт, що ми спостерігаємо цей рекордно спекотний рік, означає рекордні людські страждання. Протягом цього року екстремальна спека та посухи, які значно посилилися через ці екстремальні температури, спричинили тисячі смертей, людей втратили засоби для існування, стали вимушеними переселенцями тощо", — сказала німецька кліматологиня, фахівчиня з екстремальних погодних явищ Фредеріке Отто.

Раніше в Україні відкрили Кліматичний офіс, який сприятиме змінам в кліматичному ландшафті нашої держави. Це стало можливим завдяки підтримці Європейського Союзу та Міжнародної кліматичної ініціативи.

На початок