У Тихому океані розпочалося природне явище Ель-Ніньйо. Як це вплине на планету

У Тихому океані розпочалося природне явище Ель-Ніньйо. Як це вплине на планету

У Тихому океані розпочалося природне явище Ель-Ніньйо. Як це вплине на планету
Ілюстративне фото: Getty Images

У Тихому океані розпочалася фаза Ель-Ніньйо — природного явища, що спричиняє нагрівання планети. Американські вчені вважають, що 2024 рік у звязку з початком Ель-Ніньйо стане найспекотнішим роком в історії.

Про це пише BBC.

Наразі експерти побоюються, що під впливом Ель-Ніньйо світ перетне ключовий температурний рубіж у 1,5 градуса Цельсія.

Це природне явище також, ймовірно, вплине на світову погоду, зокрема принісши посуху в Австралію, більше дощів на південь США і послабивши мусони Індії.

Як вважає глава відділу довгострокових прогнозів в метеорологічному офісі Великої Британії Адам Скайф, Ель-Ніньйо досягне свого піка у кінці 2023 року, а наступної весни "його наслідки відступлять".

Що таке Ель-Ніньйо і Ла-Нінья

Явища Ель-Ніньйо і Ла-Нінья викликані природною мінливістю клімату. Це цикл, який має дві фази: теплу, яка відома як Ель-Ніньйо, та холодну — Ла-Нінья, коли пасати дують дуже сильно із заходу, викликаючи зниження екваторіальних температур. Коли ці температури досягають нижчих за норму рівнів, що зазвичай трапляється на пізніх осінніх та ранніх зимових етапах, ефект пульсації відчувається у всіх частинах світу, викликаючи посухи, шторми або повені.

Ель-Ніньйо і Ла-Нінья відбуваються кожні 2-7 років, зазвичай тривають від 9 до 12 місяців і мають широкий вплив на погоду в усьому світі. Ель-Ніньйо 2015/2016 років було одним з найсильніших за всю історію спостережень. Вони не є єдиними факторами, що впливають на наш клімат, але є найбільшими факторами впливу.

Раніше повідомлялось, що за останні три десятиліття Європа потеплішала більш ніж вдвічі сильніше за інші частини світу: з 1991 до 2021 року температура на європейському континенті підвищувалася в середньому на 0,5 градуса Цельсія за десятиліття, тоді як середній глобальний показник становив лише 0,2 градуса Цельсія.

На початок