Розпад льодовикового покриву Західної Антарктики неминучий — дослідження

Розпад льодовикового покриву Західної Антарктики неминучий — дослідження

Розпад льодовикового покриву Західної Антарктики неминучий — дослідження
. Антарктида. ФОТО: скрін з відео Національного антарктичного наукового центру (ілюстративне)

Британська антарктична служба заявила, що потепління викликає танення льодовика Західної Антарктиди, що сприяє підвищенню рівня моря. Дослідження показують, що ця тенденція збережеться принаймні до кінця століття.

Про це йдеться у дослідженні Британського антарктичного товариства.

У ньому стверджується, що людство нині сприяє швидкому збільшенню темпів потепління океану та танення шельфового льоду.

"Нашим головним питанням тут було: наскільки ми все ще маємо контроль над таненням шельфового льодовика? Скільки танення ще можна запобігти, зменшивши викиди? На жаль, це не чудова новина", — сказала океанографиня Кейтлін Нотен.

Вона додала, що для повного танення шельфу можуть знадобитися сотні років, що спричинить підвищення рівня моря на 1,8 метра, але значне танення є неминучим згідно з усіма комп’ютерними симуляціями, проведеними нею та її колегами.

Дослідники спеціально розглянули Західно-Антарктичний льодовиковий щит, який виступає в море Амундсена, і виявили, що навіть якщо глобальне потепління можна було б утримати на міжнародному рівні лише в кілька десятих градуса, то воно "може призвести до колапсу Західно-Антарктичного крижаного щита."

Команда Naughten була першою, хто використав комп’ютерне моделювання з високою роздільною здатністю, яке вивчало вплив теплої води, яка "плавить" лист знизу. У кожному випадку вони виявили, що ерозія триватиме безперервно, що означає, що аркуш зрештою згорнеться і розтане.

На початок