Виробленої електроенергії достатньо, підстав для відключень нема — "Укренерго"

Виробленої електроенергії достатньо, підстав для відключень нема — "Укренерго"

Лінії електропередач
Фото: Суспільне

Україна 24 жовтня імпортує електроенергію зі Словаччини і Молдови загальним обсягом 166 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 105 МВт. Експорт здійснюється до Словаччини та Молдови загальним обсягом 3300 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 396 МВт.

Про це повідомляє пресслужба "Укренерго".

У Компанії поінформували, що вчора, 23 жовтня споживання електроенергії у період вечірнього максимуму було на 4,4% менше, ніж у попередній робочий день 20 жовтня.

Зазначається, що два блоки — один на тепловій електростанції та один на теплоелектроцентралі виведені в аварійний ремонт.

"Попри це, електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб всіх побутових та юридичних споживачів. "Укренерго" не бачить підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів. Ліміти споживання не запроваджувались", — йдеться у повідомленні.

Водночас через бойові дії та з інших причин без світла залишається 440 населених пунктів.

"Через обстріли є пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Кіровоградській, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових", — йдеться у повідомленні.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб'єктів.

На початок