Українським військовим вдалось пройти сотні метрів південніше Бахмута — Євлаш

Українським військовим вдалось пройти сотні метрів південніше Бахмута — Євлаш

Українські військові на фронті
Фото: Serhii Mykhalchuk/Global Images Ukraine/Getty Images

Українські військові продовжують наступати на Бахмутському напрямку. Напередодні їм вдалось пройти сотні метрів південніше Бахмута. За добу російська армія 580 разів обстріляла Бахмутський напрямок. Там російські військові втратили понад 20 одиниць своєї техніки.

Про це розповів в ефірі телемарафону "Єдині новини" начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш.

"На Бахмутській ділянці російські військові обстрілюють українські Сили оборони з мінометів, танків, гранатометів різних типів та стрілецької зброї включно за артилерією всіх типів та калібрів. За добу вісім боїв", — розказав Євлаш.

Втрати російської армії на Бахмутському напрямку

  • один військовий РФ потрапив у полон;
  • 167 російських військових знищені;
  • 10 танків;
  • бойова броньована машина;
  • бойова машина піхоти;
  • гармата "Гіацинт-Б;
  • гармата "Мста-Б";
  • реактивна система залпового вогню "Град";
  • три гармати Д-20;
  • три гармати Д-30.

"Продовжуємо уражати та здіймати в повітря склади з боєприпасами противника та виявляти його місця укриття, де він намагається сховатися від наших обстрілів та наносити точні вогневі ураження по їх позиціях", — розказав речник.

Чи більше зброї використовують

"На Бахмутському напрямку два дні поспіль вражаємо і знищуємо по 10 танків. Це було позавчора — 10, сьогодні — 10. Так до "м’ясних штурмів" додалися "металобрухтові штурми", як я їх називаю", — говорить речник.

Як розповів Євлаш, російська армія намагається за рахунок великого скупчення людей та техніки на малій ділянці фронту закумулювавши, зусилля та прорвати оборону.

"Їхні дії марні, бо ми давно працювали з такою тактикою. Хлопці пристріляли свою зброю до місцевості. Дуже ефективно стріляють по цих колонах. Ми бачимо, як великі групи противника йдуть разом із піхотою, проте дуже ефективно вражаються за рахунок високоточного застосування артсистем, дронів і різних інших БпЛА, і різних типів ПТРК. Нам вдається за рахунок високої точності та якості роботи нівелювати їхню домінацію в кількості", — уточнив Євлаш.

За словами Іллі Євлаша, українським військовим потрібно більше снарядів осколково-фугасних, більше зброї, аби завдавати ефективного опору армії РФ.

"Логістика у них відбувається з територій тимчасово окупованих. І завдяки тому, що вони користуються безперешкодним перетином з РФ, зі сторони Луганської області в них немає проблем, вони продовжують акумулювати зусилля, перекидати туди наявні резерви як в живій силі, так і в особовому складі. Також вони примусово залучають місцевих", — розказав речник.

Ілля Євлаш каже, українські військові намагаються контролювати там, де можуть це робити, де є нагода, де є доцільність ураження різних логістичних маршрутів, колон.

"Проте в армії РФ залишається багато різних маршрутів, якими він продовжує постачати свої угруповання, зокрема на Бахмутському напрямку, оскільки там залишись ще дороги з ТОТ", — підкреслив Євлаш.

Начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ зазначає, що російські військові іноді роздроблюють свої групи. Роблять групи по п'ять-сім людей і намагаються маневрувати такими групами. Так, їх складніше уразити.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок