ЄС вітає приєднання Вірменії до Римського статуту МКС — Боррель

ЄС вітає приєднання Вірменії до Римського статуту МКС — Боррель

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель
Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель під час засідання Ради міністрів закордонних справ країн ЄС 22 травня 2023 року, фото: Getty Images

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз вітає приєднання Вірменії до Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС). За його словами, Брюссель закликає якомога більше країн ратифікувати цей документ.

Про це йдеться у заяві Жозепа Борреля.

"ЄС закликає всі держави, які ще не зробили цього, приєднатися до Римського статуту. Кожне окреме приєднання до Римського статуту наближає міжнародне співтовариство до загальної участі та зміцнює спільну рішучість покласти край безкарності та розвивати культуру відповідальності", — йдеться у заяві.

Боррель зазначив, що МКС є першим постійним міжнародним судом, створеним для розслідування та переслідування найсерйозніших злочинів, що викликають стурбованість міжнародної спільноти в цілому.

Що відомо про ратифікацію Вірменією Римського статуту

1 вересня уряд Вірменії направив Римський статут Міжнародного кримінального суду до Національних зборів для ратифікації.

На побоювання російської сторони, що ратифікація Римського статуту містить ризики для відносин між Вірменією та Росією, віцеспікер парламенту Акоп Аршакян заявив, що Вірменія не збирається арештовувати президента Росії Володимира Путіна на підставі ордера Міжнародного кримінального суду навіть після ратифікації парламентом країни Римського статуту.

13 вересня премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Римський статут МКС буде повністю ратифікований у країні.

28 вересня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, відповідаючи на запитання щодо ставлення РФ до ратифікації Вірменією Римського статуту, заявив: "Безумовно, це не те, що ми вітаємо. Але Вірменія — суверенна держава, і ми, звичайно, сподіваємося, що подібні рішення не негативно впливатимуть на наші двосторонні відносини, тому що тут йдеться саме про статут, який ми не визнаємо, ми не є його учасниками, але ці рішення є для нас надзвичайно ворожими”.

3 жовтня парламент Вірменії на засіданні ратифікував Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС).

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.

На початок