Вірменія ратифікує Римський статут МКС у повному обсязі — прем'єр країни

Вірменія ратифікує Римський статут МКС у повному обсязі — прем'єр країни

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Фото: AP

Премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС) буде повністю ратифікований у країні.

Про це Нікол Пашинян сказав під час урядової години в Національних зборах, передає Armenpress.

"Уряд направив Римський статут МКС до парламенту, і, відповідно до моєї позиції та позиції нашої фракції, він буде повністю ратифікований. Це не має жодного стосунку до відносин Вірменії та Росії, це стосується питань нашої безпеки", — заявив Пашинян у парламенті.

1 вересня уряд Вірменії направив Римський статут Міжнародного кримінального суду до Національних зборів для ратифікації.

На побоювання російської сторони, що ратифікація Римського статуту містить ризики для відносин між Вірменією та Росією, віцеспікер парламенту Акоп Аршакян заявив, що Вірменія не збирається арештовувати президента Росії Володимира Путіна на підставі ордера Міжнародного кримінального суду навіть після ратифікації парламентом країни Римського статуту.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.

На початок