Вірменія не збирається затримувати Путіна після ратифікації Римського статуту

Вірменія не збирається затримувати Путіна після ратифікації Римського статуту

ЗМІ
Володимир Путін, президент Росії
. Президент РФ Володимир Путін, 26 жовтня 2022 року, фото: AP

Вірменія не збирається арештовувати президента Росії Володимира Путіна на підставі ордера Міжнародного кримінального суду навіть після ратифікації парламентом країни Римського статуту.

Про це заявив віцеспікер парламенту Вірменії Акоп Аршакян в інтерв’ю агенції "Armenpress".

За його словами, "Вірменія прислухалася до побоювань РФ і в змозі зробити так, щоб забезпечення подальшого процесу, пов'язаного з Римським статутом, не завдало шкоди стратегічним відносинам між Вірменією і Росією".

Віцеспікер нагадав, що рішення вірменського уряду про ратифікацію Римського статуту, який країна підписала ще 17 липня 1998 року було ухвалено в грудні та стосувалось конфлікту з Азербайджаном і відповідно в січні питання було винесене на обговорення конституційним судом Вірменії.

«Це рішення є абсолютно законним і відповідає виключно на одне питання: чи відповідають зобов'язання, передбачені Римським статутом, конституції Вірменії? Я маю на увазі, що рішення КС не визнає винним нікого, ні в якому питанні й не вимагає кроків до арешту будь-кого. А уряд Вірменії в грудні 2022 року, звісно, не міг ні вгадати, ні передбачити ймовірність і зміст конкретних рішень Міжнародного кримінального суду в березні", — сказав Акоп Аркашян.

За словами Аршакяна, думка про те, що Єреван мусить арештувати Путіна, коли Римський статут буде ратифіковано, неправильна.

"Це неправильне сприйняття, тому що сьогодні ми підписали з іншою країною угоду, згідно з якою Римський статут не вплине на наші двосторонні відносини. Таке врегулювання може бути й з Росією. Але це всього лише один із варіантів. Є й інші варіанти", — сказав віцеспікер.

24 березня Конституційний суд Вірменії оприлюднив своє рішення, яким визначив, що передбачені Римським статутом Міжнародного кримінального суду, відповідають Конституції Вірменії.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.

Читайте також

Чи потрапить Путін у Гаагу? СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

Перший крок до Гааги. Головні питання про ордер на арешт Путіна і чому це — справді історичне рішення

Шойгу, Лавров, Патрушев: кого підозрюють у скоєнні злочину агресії проти України. Пояснює ОПУ

На початок