Уряд Вірменії направив Римський статут до Національних зборів для ратифікації

Уряд Вірменії направив Римський статут до Національних зборів для ратифікації

Ілюстративне фото, Єреван, Вірменія, 7 травня 2018 р., фото: АР
. Єреван, Вірменія, 7 травня 2018 р. Ілюстративне фото: АР

Уряд Вірменії направив Римський статут Міжнародного кримінального суду до Національних зборів для ратифікації.

Про це повідомили в управлінні інформації та зв'язків з громадськістю Офісу прем'єр-міністра Вірменії, пише Аrmenpress.

У 2022 році вірменський уряд звернувся до Конституційного суду щодо питання, чи відповідають положення Римського статуту конституції. В обґрунтуванні звернення йшлося про те, що уряд Вірменії вбачає можливість за допомогою Римського статуту притягнути Азербайджан до відповідальності за нібито воєнні злочини.

У березні 2023 року Конституційний суд Вірменії визнав такими, що відповідають конституції зобов'язання, викладені в Римському статуті, підписаному 17 липня 1998 року.

За тиждень до цього Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна.

На побоювання російської сторони, що ратифікація Римського статуту містить ризики для відносин між Вірменією та Росією, віцеспікер парламенту Акоп Аршакян заявив, що Вірменія не збирається арештовувати президента Росії Володимира Путіна на підставі ордера Міжнародного кримінального суду навіть після ратифікації парламентом країни Римського статуту.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.

На початок