Відновлення водопостачання поки неможливе через обстріли — директор "Миколаївводоканалу"

Відновлення водопостачання поки неможливе через обстріли — директор "Миколаївводоканалу"

Відновлення водопостачання поки неможливе через обстріли — директор "Миколаївводоканалу"
Ремонт пошкодженого водогону, 16 листопада 2022 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Споруди "Миколаївводоканалу" обстрілюють щонайменше тричі на добу. Через це неможливо перебувати на станціях водозабору та почати роботи з відновлення водопостачання. Нині у Миколаєві використовують інше джерело, яке в цілях безпеки не розголошують.

Про це під час брифінгу розповів директор "Миколаївводоканалу" Борис Дуденко.

"Сьогодні ми отримуємо воду з іншого джерела водопостачання, вона не має ще питної якості і, гадаємо, що тільки після того, як нашим славним воїнам ЗСУ вдасться ще трошки посунути війська агресора і ми зможемо вже почати роботи по повному відновленню довоєнного водопостачання".

За словами Бориса Дуденка, російські війська обстрілюють миколаївські очисні споруди від трьох до десяти разів на день. Тому роботи з відновлення водопостачання досі не розпочали.

"Постійний контроль над цією територією противник здійснює і якщо тільки відбувається якийсь незначний рух, чи то автомобілі, чи то люди, то відразу починається обстріл. 5-10 хвилин і починаються обстріли, тому це питання в нас поки що стоїть на паузі, ми чекаємо успіхів наших воїнів, для того аби розпочати там роботи", — сказав директор "Миколаївводоканалу".

Відновлення водопостачання поки неможливе через обстріли — директор "Миколаївводоканалу"
Пошкодження насосної станції після ракетного обстрілу. Фото: МКП "Миколаївводоканал"

Під час конгресу Місцевих та регіональних влад міський голова Олександр Сєнкевич озвучив пропозицію та бачення того, як буде забезпечуватися місто питною водою в зимовий період. Йдеться про відновлення роботи Жовтневого водосховища, яке 16 років було зупинене.

"Ми хочемо його наповнити в тому стані, яке воно зараз є, також відновити набірні трубопроводи, також відновити насосні станції, які подавали воду на очисні споруди й тим самим мати вже джерело водопостачання, яке забезпечить нас в зимовий період, тому що не маємо досвіду працювати взимку по тій системі по якій ми працюємо зараз", — сказав Дуденко.

Відновлення водопостачання поки неможливе через обстріли — директор "Миколаївводоканалу"
Жовтневе водосховище, Миколаївська область. Фото: Yara Shark/Вікіпедія

За словами Бориса Дуденка, питання щодо прийняття цього рішення залежить від органів державної влади, тому що на роботи необхідно до 300 мільйонів гривень.

Що відомо про водозабезпечення Миколаєва

  • Централізоване постачання прісної води в Миколаєві відсутнє з 12 квітня 2022 року через пошкодження водоводу російськими військами.
  • З 6 травня 2022 року в Миколаєві розпочалось заповнення водопровідної системи міста технічною водою з річки Південний Буг.
  • 28 листопада 2022 року російські війська обстріляли станцію водозабору магістрального водоводу Дніпро-Миколаїв.
  • Станом на 13 липня 2023 року вода у водопровідній системі Миколаєва залишається технічною.
  • Мережі водопостачання міста складають близько 1200 км, близько 800 км каналізаційна мережа. Водогони різних діаметрів — від 100 мм мм до 1400 мм. У Миколаєві потребують заміни понад 240 кілометрів труб водопровідної мережі.
  • Під час сесії Миколаївської міської ради 9 березня 2023 року була прийнята "Програма з відшкодування витрат на відновлення внутрішньобудинкових мереж водопостачання співвласникам багатоквартирних будинків міста Миколаєва на 2023-2024 роки".
  • У Миколаєві 19-го вересня 2023 року відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України. Серед питань, що обговорювалися, забезпечення Миколаєва та області питною водою. Джерелом і надалі має бути річка Дніпро.
  • Уряд виділив з резервного фонду держбюджету додатково майже 135,5 млн грн на забезпечення питною водою Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей, де системи водопостачання постраждали внаслідок підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
  • Кабмін виділив 120 млн грн Держагентству водних ресурсів для сталого забезпечення жителів Миколаєва питною водою.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок