Перейти до основного змісту
Масований ракетний обстріл РФ, Польща не передає зброю Україні — головні новини ранку 21 вересня

Масований ракетний обстріл РФ, Польща не передає зброю Україні — головні новини ранку 21 вересня

ракетний обстріл 21 вересня
. Наслідки обстрілів на Черкащині, 21 вересня 2023 р., фото: Черкаська ОВА

Двоє людей загинули у Херсоні внаслідок нічного ракетного обстрілу Росії, заява Польщі про припинення передачі зброї Україні та зустріч Зеленського із президентом Бразилії. Суспільне зібрало головне, що варто знати на ранок 21 вересня.

1. У Херсоні двоє людей загинули, у Києві, Черкасах і Харкові є постраждалі через ракетний обстріл

Унаслідок ракетного обстрілу у ніч на 21 вересня у Херсоні загинули двоє чоловіків.

У Києві постраждали семеро людей, з них одна дитина. Трьох із них госпіталізували. У Черкасах внаслідок пошкодження готелю також постраждали семеро людей, 10 — евакуювали, з-під завалів врятували 1 людину. У Харкові відомо про двох поранених цивільних.

Контекст: Під ранок 21 вересня російські військові завдали масованого ракетного удару по Україні. Вибухи, зокрема, лунали у столиці, Хмельницькому, на Львівщині, Рівному, Черкасах, Херсоні.

2. Польща зараз не передає Україні озброєння Моравецький

Польща не передає зброю Україні, бо сама активно озброюється, заявив голова польського уряду Матеуш Моравецький. Водночас польський чиновник з розумінням ставиться до ситуації, коли Україна в умовах війни змушена давати відсіч російській агресії.

Контекст: Заява глави польського уряду пролунала на тлі непорозуміння між країнами через заборону Польщею на імпорт українського зерна. Моравецький заявив, що Польща може розширити список заборонених українських продуктів.

Володимир Зеленський на 78-й Генасамблеї ООН сказав, що "деякі країни Євросоюзу удавали солідарність, опосередковано підтримуючи РФ". Після цього МЗС Польщі викликало українського посла Василя Зварича й висловило "рішучий протест".

Водночас, за даними Мінекономіки, Словаччина, Польща та Угорщина, які запровадили заборони на експорт української агропродукції, готові розглядати механізм постачання, запропонований Україною.

3. Зеленський зустрівся з президентом Бразилії

Володимир Зеленський зустрівся із президентом Бразилії Лулою да Сілвою на полях 78-ї сесії Генасамблеї ООН Зеленський відзначив, що це важлива зустріч, під час якої відбулася відверта й конструктивна розмова.

Лула да Сілва написав у соцмережах, що у нього із Зеленським була "хороша розмова про важливість шляхів розбудови миру та постійного підтримання відкритого діалогу між країнами".

Після зустрічі міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав двосторонню зустріч двох лідерів "важливим моментом", оскільки Зеленський прагне залучити підтримку країн глобального Півдня.

Контекст: Зустріч стала важливим моментом тижневого саміту ООН, оскільки попередні спроби організувати спілкування Зеленського і Лули да Сілви не мали успіху. Раніше президент Бразилії заявляв, що Україні варто поступитися Кримом, щоб завершити війну. Також Сілва пропонував створити аналог G20 для миру в Україні та хотів виступити посередником у мирних переговорах між Україною та РФ. Президенти могли зустрітися на саміті G7 у Японії, але цього не сталося через напружені графіки.

Зеленський у липні 2023 року закликав Лулу да Сілву організувати йому зустріч із лідерами країн Латинської Америки й пообіцяв прийняти запрошення і здійснити візит до Бразилії.

4. У Вірменії затримали 9 мітингарів, які вимагають відставки Пашиняна

У столиці Вірменії — Єревані — тривають протести з вимогою відставки прем'єра Нікола Пашиняна. Станом на вечір 20 вересня поліція затримала щонайменше 9 людей. Протестувальники блокували вулиці та звинуватили уряд Пашиняном, що вони "покинули переважно вірменське населення Карабаху".

Контекст: Президент Азербайджану 20 вересня після доби після початку антитерористичної операції заявив про припинення вогню у Карабаху, оскільки всі цілі операції виконано. У Міноборони Азербайджану повідомили, що з території Карабаху мають вивести вірменських військових. У Вірменії заявили, що їх там не має.

5. Найманці ПВК "Вагнер" виходять із Сирії й відкривають простір для Ірану — ISW

Найманці російської приватної військової компанії "Вагнер" звільняють свої позиції в Сирії, щоб виконати ультиматум Міноборони Росії. За даними аналітиків ISW, відхід "вагнерівців" із Сирії дає Ірану можливість забезпечити постійну та прибуткову присутність у регіоні.

Контекст: Після загибелі власника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина, Кремль намагається передислокувати "вагнерівців" із Білорусі до країн Африки. Центр національного спротиву пише, що, за задумом Москви, "вагнерівці" залишать Білорусь та виїдуть до Нігеру, Лівії, Судану, Малі, ЦАР та Мозамбіку. У всіх цих країнах Кремль має свої колоніальні та геополітичні інтереси, та підтримує заколотників.

Топ дня

Вибір редакції

На початок