Зеленський зустрівся з президентом Бразилії Лулою да Сілвою

Зеленський зустрівся з президентом Бразилії Лулою да Сілвою

Важливо
Зеленський зустрівся з президентом Бразилії Лулою да Сілвою
Президент Володимир Зеленський і президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва, 21 вересня 2023 р., Нью-Йорк, фото: Volodymyr Zelensky/Х (колишній Twitter)

Президент Володимир Зеленський на полях 78-ї сесії Генасамблеї ООН 20 вересня зустрівся із президентом Бразилії Луїзом Інасіо Лулою да Сілвою.

Про це Володимир Зеленський він повідомив у Telegram.

"Важлива зустріч із президентом Бразилії Лулою да Сілвою. Відверта й конструктивна розмова. Доручили дипломатичним командам працювати над наступними кроками у двосторонніх відносинах і зусиллях із відновлення миру", – заявив президент.

За його словами, представник Бразилії продовжить роботу в зустрічах щодо формули миру.

Водночас Лула да Сілва написав у Х (колишній Twitter), що у нього із Зеленським була "хороша розмова про важливість шляхів розбудови миру та постійного підтримання відкритого діалогу між країнами".

Як пише Bloomberg, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав двосторонню зустріч двох лідерів "важливим моментом", оскільки Зеленський прагне залучити підтримку глобального Півдня для 18-місячної війни.

"Розмова була дуже теплою і щирою. І я думаю, що обидва президенти тепер розуміють позицію один одного набагато краще, ніж раніше", – сказав Кулеба журналістам у Нью-Йорку.

Bloomberg наголошує, що ця зустріч була одним із найважливіших моментів тижневого саміту ООН, оскільки попередні спроби організувати зустріч Зеленського і Лули да Сілви не мали успіху. Це відбулося всього за кілька годин після того, як Лула зустрівся з президентом США Джо Байденом, який у своєму зверненні до ООН закликав світових лідерів твердо підтримувати Україну та Зеленського.

Що відомо про відносини Бразилії та України

У квітні 2023 року Лула да Сілва заявив, що Зеленський "не може хотіти всього" і запропонував поступитися Кримом, щоб закінчити війну.

У відповідь МЗС України відповіло, що Київ не торгує своїми територіями й поступатися Кримом не буде. Також дипломати запросили Лулу да Сілву відвідати Україну, щоб зрозуміти справжні причини й сутність російської агресії та її наслідки для глобальної безпеки.

Після цього президент Бразилії запропонував створити аналог G20 для миру в Україні. Окрім цього, Лула да Сілва висловив бажання виступити посередником у мирних переговорах між Україною та РФ.

Президенти могли зустрітися на саміті G7 у Японії, але цього не сталося. В ОП розповіли. що перемовини не відбулися через "неспівпадіння графіків".

27 липня Зеленський закликав Лулу да Сілву організувати йому зустріч із лідерами країн Латинської Америки й пообіцяв прийняти запрошення і здійснити візит до Бразилії.

На початок