"Океан Ельзи" і "Бумбокс" заявили, що їхні твори нелегально використали на святковому концерті

"Океан Ельзи" і "Бумбокс" заявили, що їхні твори нелегально використали на святковому концерті

Оновлено
"Океан Ельзи" і "Бумбокс" заявили, що їхні твори нелегально використали на святковому концерті
Офіс президента

Музичні гурти "Бумбокс" та "Океан Ельзи" не давали дозволів на використання їхніх творів на концерті "Пісенна історія сучасної України" до Дня Незалежності.

Про це представники музикантів повідомили у Facebook у відповідь на питання, чи зверталися до гуртів щодо виконання їхніх пісень на концерті.

Зокрема, про це заявила представниця "Океану Ельзи" Вікторія Хоменко.

"Щодо питань використання пісні "Океану Ельзи" сьогодні зранку — ні, не давали дозвіл! Ба більше — навіть не звертались", – повідомила Хоменко.

Пізніше гурт окреслив свою позицію з цього приводу на своїй офіційній Facebook-сторінці.

"Україна – це Європа. Європа – це повага до прав, в тому числі авторських. Чи не так, Офіс Президента України?", – риторично запитали музиканти.

Своєю чергою, продюсер гурту "Бумбокс" Олексій Согомонов розповів, що питання використання творів групи з ним та з іншими музикантами та продюсерами не узгоджували.

"Проблеми почалися, коли перші пильні громадяни почали писати музикантам, а я сам відповідав (і відповідаю) багатьом, і бачив відповіді Олександра Положинського, Вікторії Хоменко, "Океану Ельзи", Тараса Чубая – усі писали про те, що ніхто не давав дозволу на використання їхніх пісень. Тут варто зробити важливу ремарку – всупереч наявній думці далеко не всім артистам все одно, де граються їхні пісні, для кого, хто їх виконує і так далі. Іншими словами "вам же буде добре, ми покажемо вас по телевізору" – не працює. І "ми заплатимо грошей" – теж", – наголосив Согомонов.

Також продюсер висловив здивування тим, що для святкового концерту обрали пісню "Вахтерам", написану російською мовою.

"Ми не давали дозволу на використання пісні або фрагмента будь-якої пісні на святкуванні Дня Незалежності України", – підсумував він.

Водночас фронтмен гурту СКАЙ Олег Собчук повідомив, що отримав задоволення від виконання його пісня співаком Олександром Пономарьовим.

"Чесно, мені було дуже несподівано приємно почути свою пісню у виконанні Олександра Пономарьова. Справді - Дякую! Але кров йшла з вух коли в День Незалежності України звучать "шльопкі" і купа махрової російськомовної попси! І навіщо писати "наживо", якщо співали під спеціально зведений для цього плюс.. Знаю, що так технічно легше і надійніше, але могли б вже не писати", – зауважив він.

Концерт "Пісенна історія сучасної України" відбувся під святкування 29-го Дня Незалежності України. На ньому одну з пісень "Бумбоксу" виконав гурт "Время и Стекло", а "Океану Ельзи" — хор та Вєрка Сердючка.

Що відомо

  • 24 серпня у Києві відбуваються урочистості до 29-ї річниці незалежності України.
  • Президент Володимир Зеленський під час урочистостей на Софійській площі з нагоди 29-ї річниці незалежності відзначив орденами й медалями бійців ЗСУ, поліцейських, прикордонників з усієї України. Високі нагороди також вручили в Одесі, Дніпрі, Авдіївці.
  • Вітати Україну з Днем Незалежності світові лідери почали з вечора 23 серпня. Зокрема, українців вже привітали президенти США, Франції, Німеччини, Польщі, королева Великої Британії, Папа Римський.
  • У Києві на День Незалежності за порядком стежитимуть 4,5 тисячі правоохоронців серед яких будуть представники Національної поліції, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій.
  • Міністр культури пояснив, чому під час святкування Дня Незалежності пролунали пісні російською мовою.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад