Міністр культури пояснив, чому під час святкування Дня Незалежності пролунали пісні російською мовою

Міністр культури пояснив, чому під час святкування Дня Незалежності пролунали пісні російською мовою

Ексклюзивно
Міністр культури пояснив, чому під час святкування Дня Незалежності пролунали пісні російською мовою
. УНІАН

Міністр культури Олександр Ткаченко пояснив виконання під час урочистих заходів до Дня Незалежності фрагментів пісень російською мовою тим, що країна має пишатися всіма, хто визнає себе українцем, незважаючи на мову.

"Ми маємо пишатися всім тим, що народила українська земля і всіма тими, хто визнає себе українцями. І я вважаю, що незважаючи на те, що ми різні, ми можемо говорити у тому числі і різними мовами, це наше надбання, наша сила. Сила в тому, що ми різні і чуємо і поважаємо одне одного", - сказав він у коментарі Суспільному.

Читайте також: Створити "країну мрії" ми можемо тільки разом: головні тези промови Зеленського до Дня Незалежності

Цього року постановником заходів виступила режисерка та кліпмейкерка Катя Царик. Усього у офіційному заході взяли участь 1250 людей, режисерсько-постановочна група склала 364 людини.

Як розповів керівник режисерської групи стосовно підготовки урочистостей Андрій Саржевський, подію до 24 серпня готували 4 місяці.

"Тільки два місяці проходила режисерсько-сценарна робота, що стосується наповнення цього проекту. А наступні два місця це вже виключно робота з уявою. Робота із документами, робота із паперами, робота над документацією.. Протягом останніх 4 днів з шостої вечора до другої години ночі проходили репетиційні години кожного співака окремо, кожного номеру, параду, маршу, ходи", - зазначив він.

Урочиста частина святкування Дня Незалежності 24 серпня закінчилася виступом низки українських співаків, які виконали фрагменти пісень українською, російською, англійською та кримськотатарською мовами.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський під час урочистостей на Софійській площі з нагоди 29-ї річниці незалежності відзначив орденами й медалями бійців ЗСУ, поліцейських, прикордонників з усієї України. Високі нагороди також вручили в Одесі, Дніпрі, Авдіївці.
  • Вітати Україну з Днем Незалежності світові лідери почали з вечора 23 серпня. Зокрема, українців вже привітали президенти США, Франції, Німеччини, Польщі, королева Великої Британії, Папа Римський.
  • У Києві на День Незалежності за порядком стежитимуть 4,5 тисячі правоохоронців серед яких будуть представники Національної поліції, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій.
  • У Києві у зв’язку з урочистостями до 29-ї річниці незалежності України частково перекриють дороги та змінять маршрути руху громадського транспорту.
  • Понад 300 тисяч соціально незахищених киян отримають виплати до Дня незалежності загальною сумою 92 мільйони гривень.

На початок