Завербовані ще у 2014 році: СБУ викрило агентів РФ, які діяли на Донеччині, Харківщині, Дніпропетровщині

Завербовані ще у 2014 році: СБУ викрило агентів РФ, які діяли на Донеччині, Харківщині, Дніпропетровщині

Завербовані ще у 2014 році: СБУ викрило агентів РФ, які діяли на Донеччині, Харківщині, Дніпропетровщині
Ілюстративне фото: Getty Іmages

Правоохоронці викрили організовану групу російських інформаторів, яких підозрюють у зборі даних про ЗСУ, переміщення військової техніки, координат гуманітарних штабів, об'єктів інфраструктури на території Донеччини, а також Харківщини та Дніпропетровщини. Крім того, за даними слідства, "агенти" фіксували наслідки російських обстрілів та коригували наступні удари. Один з учасників групи планував стати "радником мера" після окупації Дружківки.

Про це повідомило управління СБУ в Донецькій та Луганській областях.

"До інформаторської мережі входили вісім мешканців трьох областей України. Четверо з них на даний час перебувають на території країни-окупанта. Організаторами агентурної мережі були двоє співробітників ворожої спецслужби", — йдеться у повідомленні.

У СБУ додали, що основними "зв’язковими" агентури стали двоє харків’ян. Вони координували діяльність релігійної та чорнобильської організацій, брали участь в заходах руху "руська весна". Один з них також мав інформаторів і на півдні України. Ще один агент був завербований почесним консулом РФ в Харкові, додали у відомстві.

За даними СБУ, до негласної співпраці були залучені ще п’ятеро мешканців Харківської, Донецької та Дніпропетровської областей. Вони були завербовані під час поїздок до РФ у власних справах.

У відомстві зазначили, що усі зрадники були на зв’язку з представниками спецслужб РФ з 2014 року, а у 2022 році ФСБ об’єднала їх у єдину мережу. Вони збирали розвіддані про місця базування та переміщення ЗСУ в Дружківці та Харкові.

Агентів цікавили маршрути переміщення підрозділів ЗСУ, важкої броньованої техніки, мостів, автошляхів, станції розвантаження військової техніки, місця розташування вогневих позицій, блокпостів. Також серед пріоритетних цілей були об’єкти цивільної інфраструктури, гуманітарні штаби.

У СБУ зазначили, що агенти фіксували результати ворожих обстрілів по інфраструктурі Краматорська, Дружківки, Костянтинівки та населених пунктів Харківщини для коригування повторних ворожих ударів. Малювали геомітки на електронних картах та збирали особові дані проукраїнських патріотів і військових.

"Один з учасників російської агентури передав "зв’язковим" файл зі схемою організації місцевої влади в Дружківці. У випадку окупації міста, він залишив за собою посаду "радника мера". Однак ці плани були повністю зруйновані СБУ. Контррозвідники затримали поплічників ворога у березні цього року", — йдеться у повідомленні.

СБУ вже завершило розслідування справи. Усім учасникам загрожує о 15 років позбавлення волі за колабораційну діяльність, а також злочини у склади організованої групи (ч. 3 ст. 28 та ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України).

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок