Головну акторку фільму "Бачення метелика" Риту Бурковську номінували на премію Septimius Awards

Головну акторку фільму "Бачення метелика" Риту Бурковську номінували на премію Septimius Awards

Головну акторку фільму "Бачення метелика" Риту Бурковську номінували на премію Septimius Awards
Фото: кадр із фільму "Бачення метелика"

Риту Бурковську номінували на премію Septimius Awards як "найкращу європейську акторку" за головну роль у дебютному повнометражному фільмі режисера Максима Наконечного "Бачення метелика". Про це 30 серпня повідомила команда студії Tabor Production.

Бурковська зіграла у стрічці аеророзвідницю Лілю, яка повернулася з російського полону. Її чекають рідні, друзі, побратими та коханий. Але нове життя приносить і нові виклики.

До цього акторка знялася в ігровому фільмі "Парфенон" литовського режисера Мантаса Кведаравічюса, а під час підготовки до ролі аеророзвідниці пройшла вишкіл у медичному батальйоні "Госпітальєри".

Septimius Awards — це престижна кінопремія, яка робить особливий акцент на відкритті й заохоченні нових незалежних талантів та підтримці візіонерських фільмів.

Церемонія нагородження пройде 25–26 вересня 2023 року в Амстердамі, Нідерланди.

Що відомо про фільм "Бачення метелика"

"Бачення метелика" — дебютна повнометражна робота режисера Максима Наконечного. Сценарій фільму він написав спільно з письменницею та режисеркою Іриною Цілик ("Земля блакитна, ніби апельсин", "Я і Фелікс").

Світова прем'єра стрічки відбулася на Каннському фестивалі в програмі "Особливий погляд". На Одеському міжнародному кінофестивалі, який у 2022 році відбувся в межах Варшавського міжнародного кінофестивалю, картина здобула нагороду як "Найкращий український повнометражний фільм". Українська прем’єра стрічки пройшла на шостому Київському тижні критики.

"Бачення метелика" високо оцінили кінокритики. Так, видання The Hollywood Reporter написало, що фільм "вселяє надію", а гра Рити Бурковської "дуже виразна", Deadline назвало його "найсвоєчаснішим фільмом у Каннах", а Screen Daily написало про стрічку як "сувору, але переконливу".

У програмі "Культурний інстинкт" режисер фільму Максим Наконечний та акторка Рита Бурковська розповіли про те, що стрічка про повернення з полону української військової порушує багато гострих тем для суспільства: місце жінок-військових в армії, насильство в полоні та життя після війни.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок