У Києві 240 тисяч школярів навчатимуться офлайн — Мондриївський

У Києві 240 тисяч школярів навчатимуться офлайн — Мондриївський

У Києві 240 тисяч школярів навчатимуться офлайн — Мондриївський
Учні у школі. Фото: Суспільне (ілюстративне)

У столиці батьки 240 тисяч киян шкільного віку погодились на навчання своїх дітей офлайн у навчальних закладах міста. Це в 2,5 рази більше, ніж минулого року, коли лише 94 тисячі батьків вирішили відправити дітей до шкіл.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на заступника голови КМДА Валентина Мондриївського.

За його словами, цього року основну увагу міська влада приділила ремонтам та модернізації укриттів в освітніх закладах. Їх облаштовували згідно із вимогами та збільшували кількість місць.

"На сьогоднішній день 417 шкіл із 420 мають укриття, у яких нам вдалось забезпечити майже 190 тисяч місць. Тобто в тих школах, де охочих навчатися більше, ніж місць в укритті, буде діяти змішана система навчання. Зокрема можливе використання такого механізму як друга зміна або перемінне офлайн/онлайн-навчання, проте — винятково для учнів старших класів",— каже Мондриївський.

Заступник голови КМДА зауважив, що початкова школа буде навчатись винятково офлайн. Оскільки там іде інше засвоєння матеріалу, а також таким чином обоє батьків зможуть працювати на своїй основній роботі.

В адміністрації також поінформували, що Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка виділила 550 мільйонів гривень на облаштування укриттів у закладах освіти, ще 61 мільйон гривень направлено на будівництво нових укриттів. У найстисліші строки було проведено тендери та розпочато роботи.

"Майже щотижня керівники районів, які відповідають за укриття на своїх територіях, звітують про стан робіт, і ми розуміємо, що навіть у таких екстремальних умовах нам вдалось на 85% виконати роботи",— каже Мондриївський.

Він зазначив, що цього року заклади освіти столиці зберегли всі можливі формати навчання, забезпечивши безперервний освітній процес і для тих дітей, які знаходяться за межами столиці та не мають змоги доєднатись до очного процесу.

Що відомо про навчання в Києві в умовах війни

З вересня 2022 року навчання відновили лише школи зі сховищами. Укриття повинні бути в кожному освітньому закладі Києва і Київщини, або у безпосередній близькості до них. Тако вони мають бути розраховані на всіх учнів та працівників.

Станом на початок вересня минулого року 95% шкіл були готові працювати у змішаному форматі навчання — як очному, так і онлайн. 1 вересня 2022 року у Києві 25 тисяч дітей стали першокласниками. В останні довоєнні роки їх у столиці було 30 тисяч щороку. Минулого року офлайн-навчання обрали 138 тисяч учнів. Інші вирішили займатися онлайн або індивідуально.

На Київщині за навчальними закладами, які працюватимуть офлайн або за змішаною системою, закріпили наряди поліції. У разі обстрілів російськими військовими закладів освіти, вони повинні прибувати для надання невідкладної допомоги.

У вересні минулого року у КМДА оголосили, що всі столичні школи пильнуватиме "Муніципальна охорона". Святошинський район став першим, де вона запрацювала.

У Києві на території всіх шкіл будуть встановлені системи відеонагляду, за потреби це робитимуть і всередині навчальних закладів. Зараз розробляється загальна система забезпечення відеонаглядом, перш за все, навколо навчального закладу.

Навчальний рік 2022/2023 для учнів столичних шкіл закінчився 30 червня. 16 червня стало Днем останнього дзвоника. Закладам освіти рекомендували продовжити прийом документів до 5-х класів.

Цього року в Києві одним із пріоритетних завдань є відновлення офлайн-навчання в закладах середньої освіти. Наразі ведуться роботи з облаштування укриттів у 437 закладах освіти. Станом на 1 серпня завершено виконання робіт у 105.

На початок