Укриття мають бути в усіх освітніх закладах. Як на Київщині готуються до навчального року

Укриття мають бути в усіх освітніх закладах. Як на Київщині готуються до навчального року

Укриття мають бути в усіх освітніх закладах. Як на Київщині готуються до навчального року
Фото: Суспільне

Укриття повинні бути в кожному освітньому закладі Київщини, або у безпосередній близькості до них, і розраховані на всіх учнів та працівників. Якщо неможливо забезпечити укриття для всіх, навчання має проводитися у кілька змін.

Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

За його словами, до початку нового навчального року в режимі офлайн рятувальники перевірять усі заклади освіти області на вибухонебезпечні предмети. Також будуть забезпечені якісна система оповіщення та шляхи евакуації, зокрема, і для дітей з порушенням зору та слуху.

В укриттях мають бути створені запаси води та медикаментів, а на початку навчального року для персоналу та учнів будуть проведені тренування щодо порядку дій у разі оповіщення сигналу повітряної тривоги.

За словами Кулеби, в районах та громадах області створені комісії, які почали обстежувати всі заклади освіти. На Київщині під окупацією Росією або в зоні активних бойових дій перебувало 136 шкіл. У цих закладах до війни навчалося понад 52 тисячі учнів. Внаслідок російської військової агресії було повністю зруйновано 12 шкіл і 172 — пошкоджені.

"Учні тих закладів, які було пошкоджено або зруйновано, зможуть продовжити навчання в інших закладах освіти. Вже розподілено учнів між закладами та прокладено маршрути підвезення", — повідомив Олексій Кулеба.

Щодо організації освітнього процесу в закладах професійної та вищої освіти, то, за словами очільника КОВА, органи управління освітою повинні забезпечити початок освітнього процесу з 1 вересня.

"Він має бути наближений до традиційного формату навчання, але з урахуванням обмежень воєнного часу та безпекової ситуації. Це може бути традиційний, або змішаний формат навчання за погодженням з Київською обласною військовою адміністрацією. Аналогічно у закладах середньої освіти, кількість учасників освітнього процесу має відповідати кількості місць в укриттях та мають бути забезпечені всі інші безпекові заходи. Це стосується також і гуртожитків", — повідомив Олексій Кулеба.

Що відомо

  • 23 червня мер Києва Віталій Кличко повідомив, що у столиці облаштують найпростіші укриття у тих закладах освіти, у яких укриттів немає.
  • Укриття для дітей та працівників мають облаштувати у школах та університетах Тернопільщини до першого вересня. Відповідні рекомендації розробила пожежно-рятувальна служба.
  • У Чернівецькій області планують розпочати навчальний рік очно та змішано. Форма залежатиме від того, чи має школа укриття та чи достатньо шкільних автобусів для довезення дітей.
  • Із 32 шкіл Житомира одинадцять навчальних закладів не мають укриттів, повідомили у міському департаменті освіти. Нині у школах тривають ремонтні роботи і дообладнання сховищ.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 127. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок