Міністерство енергетики України і філія британської неурядової організації The Mines Advisory Group співпрацюватимуть під час розмінування енергетичних об’єктів і прилеглих територій.
Про це повідомляє пресслужба Міненергетики.
За даними відомства, відповідний меморандум у присутності міністра енергетики України Германа Галущенка і державного секретаря з енергетичної безпеки та Net Zero Великої Британії Гранта Шаппса підписали заступник міністра енергетики Ярослав Демченков та директор Філії MAG Джон Канліфф.
За словами Галущенка, розмінування енергетичних об’єктів — це дуже важлива річ, а відновлення енергопостачання стримується тотальною замінованістю, особливо на деокупованих територіях.
“Багато українських енергокомпаній готові самі вчити своїх фахівців, закуповувати обладнання для пришвидшення розмінування. І ми дякуємо MAG за готовність надати таку допомогу”, — сказав Галущенко.
Як відзначив британський державний секретар з енергетичної безпеки, “українці продовжують демонструвати неймовірну стійкість та винахідливість, відновлюючи цю життєво важливу інфраструктуру”.
“Велика частина ремонтних робіт стане можливою лише після розмінування, при цьому Сполучене Королівство і надалі буде підтримувати народ України, який захищається від російської агресії та відновлює свою країну”, — сказав Шаппс.
Меморандум передбачає співпрацю щодо створення умов для безпечної відбудови української критичної енергетичної інфраструктури. Йдеться про очищення споруд енергетичних об’єктів, їхніх майданчиків, прилеглих територій від вибухонебезпечних предметів. А також від їхніх частин, які становлять загрозу для життя і здоров’я людей, та належного безпечного функціонування енергетичних об’єктів.
Також йтиметься про допомогу з інформуванням про мінну небезпеку, технічне та нетехнічне обстеження й розмінування територій. Крім того британські фахівці допоможуть створити безпечне середовище для соціально-економічного розвитку регіонів, які постраждали внаслідок бойових дій.
Яка ситуація з електропостачанням в Україні
Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.
Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.
В уряді України розглядали три сценарії блекауту і закликали українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.