Британська Mines Advisory Group допоможе розміновувати енергетичні обʼєкти України

Британська Mines Advisory Group допоможе розміновувати енергетичні обʼєкти України

Британська Mines Advisory Group допоможе розміновувати енергетичні обʼєкти України
Міністр енергетики України Герман Галущенко, державний секретар з енергетичної безпеки Великої Британії Грант Шаппс, заступник міністра енергетики Ярослав Демченков та директор Філії MAG Джон Канліфф. Київ, 23 серпня 2023 року. Фото: Міненергетики

Міністерство енергетики України і філія британської неурядової організації The Mines Advisory Group співпрацюватимуть під час розмінування енергетичних об’єктів і прилеглих територій.

Про це повідомляє пресслужба Міненергетики.

За даними відомства, відповідний меморандум у присутності міністра енергетики України Германа Галущенка і державного секретаря з енергетичної безпеки та Net Zero Великої Британії Гранта Шаппса підписали заступник міністра енергетики Ярослав Демченков та директор Філії MAG Джон Канліфф.

За словами Галущенка, розмінування енергетичних об’єктів — це дуже важлива річ, а відновлення енергопостачання стримується тотальною замінованістю, особливо на деокупованих територіях.

“Багато українських енергокомпаній готові самі вчити своїх фахівців, закуповувати обладнання для пришвидшення розмінування. І ми дякуємо MAG за готовність надати таку допомогу”, — сказав Галущенко.

Як відзначив британський державний секретар з енергетичної безпеки, “українці продовжують демонструвати неймовірну стійкість та винахідливість, відновлюючи цю життєво важливу інфраструктуру”.

“Велика частина ремонтних робіт стане можливою лише після розмінування, при цьому Сполучене Королівство і надалі буде підтримувати народ України, який захищається від російської агресії та відновлює свою країну”,  — сказав Шаппс.

Меморандум передбачає співпрацю щодо створення умов для безпечної відбудови української критичної енергетичної інфраструктури. Йдеться про очищення споруд енергетичних об’єктів, їхніх майданчиків, прилеглих територій від вибухонебезпечних предметів. А також від їхніх частин, які становлять загрозу для життя і здоров’я людей, та належного безпечного функціонування енергетичних об’єктів.

Також йтиметься про допомогу з інформуванням про мінну небезпеку, технічне та нетехнічне обстеження й розмінування територій. Крім того британські фахівці допоможуть створити безпечне середовище для соціально-економічного розвитку регіонів, які постраждали внаслідок бойових дій.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядали три сценарії блекауту і закликали українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

На початок