Перші сосни та дуби. У лісах навколо Слов'янська восени почнуть відновлювати ліс

Перші сосни та дуби. У лісах навколо Слов'янська восени почнуть відновлювати ліс

Перші сосни та дуби. У лісах навколо Слов'янська восени почнуть відновлювати ліс
Висадка сосни у Лиманському лісництві. Фото: Суспільне Донбас

Восени на Донеччині будуть відновлювати ліси Краматорського, Костянтинівського та Покровського районів, які постраждали через бойові дії. У Львові виростили сто тисяч молодих дерев для Лиманського лісгоспу, де почали відновлювати ліс навесні 2023 року. Також у лісах навколо Слов'янська планують посадити понад 180 тисяч дубів та сосен — це будуть перші молоді дерева після вторгнення.

Про це повідомили у Східному лісовому офісі.

У Донецькій області, згідно із повідомленням, під окупацією лишаються 72 569 гектарів лісу. На звільненій від російських військ території близько 27 тисяч га.

Частково звільнені ліси на Донеччині почали відновлювати навесні 2023 року. Саджали на розмінованих ділянках на Лиманщині.

Нині співробітники Лиманського лісгоспу на розмінованих територіях готують грунт для осінніх саджанців.

Як повідомили у Східному лісовому офісі, лісівники Донеччини разом із Львівським насіннєво-селекційним центром виростили 100 тисяч сіянців сосни. Вирощували із насіння, яке зібрали в лісах Лиманщини. Ними планують відновити 15,6 гектарів знищених лісів.

Не саджали дерева від початку вторгнення у Слов’янському лісгоспі. Перші дуби та сосни лісівники планують посадити тут восени. Вже підготували 187 тисяч дерев, які посадять на 46,7 гектарах.

"Лісівники працюють в дуже складних умовах, оскільки можуть вести лісове господарство виключно на розмінованих територіях. Наразі фахівці лісгоспу співпрацюють з фахівцями-піротехніками. Вже розміновано близько 500 га лісу. Підготовлено ґрунт під створення лісових культур, проведено агротехнічний догляд на 60 га", — йдеться у повідомленні.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок