Заміновано — все. Скільки гетарів лісу планують відновити цього року на Лиманщині

Заміновано — все. Скільки гетарів лісу планують відновити цього року на Лиманщині

Заміновано — все. Скільки гетарів лісу планують відновити цього року на Лиманщині
За допомогою ось такої посадкової труби лиманські лісівники висаджують сіянці сосни, Донеччина, березнь 2023 року. Фото: Суспільне Донбас

Тридцять гектарів лису планують відновити до осені у Лиманському лісництві. Перши саджанці сосни садять на ділянці у майже чотири гектари. Під час окупації Лиманщини російські військові замінували тут понад 20 тисяч гектарів території.

Про відновлення ліса розповів директор ДП "Лиманське лісове господарство" Олексій Приходько.

За словами Олексія Приходька, під час окупації армії РФ Лиманщини тут вигоріло шість із половиною тисяч гектарів лісу. Відновлювати ліс почали на ділянці трохи менше чотирьох гетарів.

"Площа ділянки, на якій ми здійснюємо роботи становить 3,8 гектара. Ми плануємо весною ці всі роботи завершити та на осінь площа лісовідновлення становитиме близько 30 гектарів", — розповів він.

Фото: Суспільне Донбас
Фото: Суспільне Донбас.

Сіянці сосни, які висаджують лиманські лісівники, приїхали на Донеччину за понад тисячу кілометрів.

Фото: Суспільне Донбас
Фото: Суспільне Донбас.

"Це однорічний сіянець із закритою кореневою системою вирощений у Львівському насіннєво-селекційному центрі з насіння, яке було зібране лиманськими лісівниками", — зазначив Олексій Приходько.

За кілька тижнів, каже Приходько, до повномасштабного вторгнення РФ, у Лиманському лісництві ввели в експлуатацію насіннєво-селекційний центр. У сучасній автоматизованій теплиці центру мали вирощувати півтора мільйона сіянців сосни на рік.

Після того, як тут побувала армія РФ, теплиця зруйнована.

Теплиця після вторгнення РФ, 22 березня 2023 рік/ Фото: Суспыльне Донбас
Теплиця після вторгнення РФ, 22 березня 2023 рік/ Фото: Суспыльне Донбас.

"Сама лінія була евакуйована на територію України, на безпечну територію України. На жаль експертно відповісти не можу, але я передбачаю десь 6-8 мільйонів гривень потрібно на те, щоб запустити заново цей центр", — розповів директор департаменту екології Донецької ОВА Сергій Натрус.

Також російські військові зруйнували приміщення лісгоспу, гаражі та техніку, замінували понад 20 тисяч гектарів лісу.

Фото: Суспільне Донбас
Фото: Суспільне Донбас.

"Уся площа лісового масиву, всі 27 тисяч гектарів забруднено вибухонебезпечними приладами. Першочергова задача нашого підприємства — це здійснити розмінування території та знешкодити всі вибухонебезпечні предмети, які знаходяться в лісовому масиві", — зазначив Олексій Приходько.

Допомагають лісівникам розміновувати територію військовослужбовці та вибухотехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій.

За словами Олексія Приходька, у Лиманському лісництві вже розміновано близько 58 гектарів території. Щоб повністю відновити знищений армією РФ ліс необхідно від 10 до 15 років.

Читайте також

Замінували та засмітили. Як відновлюється зруйноване під час окупації росіянами Лиманське лісництво

У Лиманській громаді на місці знищеного лісу висадили сосни

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок