Україна ввійшла в топ-10 збірних за підсумками юніорського Євро з легкої атлетики: усі медалі та залік

. Михайло Брудін. Фото: Getty Images

На змаганнях за українську команду виступили 32 спортсмени.

В ізраїльському Єрусалимі завершився легкоатлетичний чемпіонат Європи серед спортсменів до 20 років. За 44 комплекти нагород боролись представники 44-х країн. Загалом участь у Євро взяло 1136 атлетів, із них 32 - з України.

У підсумку українські легкоатлети здобули в Єрусалимі чотири нагороди в чотирьох видах змагальної програми, а саме в потрійному стрибку та стрибках у довжину, у метанні диска, а також у бігу на 400 метрів із бар'єрами.

Юніорське Євро: як виступила Україна

• У другий змагальний день українська команда виграла одразу три нагороди. Першим призером Євро U20 від України став Нікіта Маслюк. У стрибках у довжину він виборов "бронзу" з результатом 7.97 метра.
  • Метальник диска Михайло Брудін, для якого ця європешість була дебютною, виграв перше "золото" для збірної України. Уже в стартовій спробі він оновив свій найкращий результат сезону та рекорд сезону у світі серед молоді - 66.58 метра. Саме ця спроба стала переможною для українця, а найближчого конкурента він обійшов на понад шість із половиною метрів.
  • Пізніше того ж дня в секторі з потрійного стрибка Олександра Чернуха виграла ще одне "золото": в останній спробі вона стрибнула на 13.63 метра і залишила позаду найближчу переслідувачку, сербку Теодору Боберич. При цьому за нагороду з Чернухою тривалий час боролась і інша українка Світлана Бойчук, але вона не змогла втриматись у топ-3.
  • У заключний день змагань, 10 серпня, четверту медаль збірній України принесла бігунка на 400 метрів із бар'єрами Олена Машанєнкова. Вона фінішувала другою з третім найкращим часом у кар'єрі - 56.83 секунди. Єдиною, хто була швидшою за українську легкоатлетку, стала шведка Моа Гранат. Її час був на 0.25 секунди кращим.
  • У спортивній ходьбі на 10000 метрів найкращим результатом для збірної України стало п’яте місце Валерії Шоломіцької. У чоловічих змаганнях найвище фінішував Едуард Муравський: він став 11-м.
  • Загалом українські легкоатлети взяли участь в 11-ти фіналах (не рахуючи спортивну ходьбу). У чотирьох із них українці вибороли медалі та ще сім разів завершували виступ у десятці найкращих.
  • Чотири нагороди дозволили збірній України втриматись у десятці найліпших команд цього Євро. Водночас за загальною кількістю медалей українці посіли 12-ту сходинку серед усіх збірних.