18-річний метальник Брудін здобув перше "золото" України на юніорському Євро з легкої атлетики

18-річний метальник Брудін здобув перше "золото" України на юніорському Євро з легкої атлетики

18-річний метальник Брудін здобув перше "золото" України на юніорському Євро з легкої атлетики
Михайло Брудін. Фото: Getty Images

Українець вдруге поспіль оновив рекорд сезону у світі на турнірі.

Україна здобула перше "золото" юніорського чемпіонату Європи з легкої атлетики, що проходить в Єрусалимі. Його автором став 18-річний метальник диска Михайло Брудін.

Брудін став переможцем кваліфікації у метанні диска вагою 1.75 кг на юніорському Євро. Причому зробив це український легкоатлет з новим особистим рекордом та найкращим результатом сезону у світі серед юніорів - у першій ж спробі виконав норматив і пройшов до фіналу зі спробою 65.48 м.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор юніорського Євро з легкої атлетики в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт.

У фіналі Брудін боровся за звання чемпіона з 12-ма іншими метальниками. І здобув переконливу перемогу: найближчого переслідувача український легкоатлет випередив на понад 6 метрів.

Як виступив Михайло Брудін?

 • Окрім Брудіна, у фіналі у секторі метання диска виступив ще один українець - Олександр Титаренко. До фіналу він пройшов з третім найкращим результатом серед усіх учасників, тож Україна претендувала у ньому одразу на дві нагороди.
 • Вже у першій спробі Брудін оновив особистий рекорд та рекорд сезону у світі серед молоді. Він метнув диск на 66.58 м - на 1.1 метра далі, аніж у кваліфікації.
 • Загалом у перших чотирьох спробах Брудін метав диск за 60 м - єдиний спортсмен, якому це вдалося. У п'ятій ж український легкоатлет здійснив заступ.
 • У підсумку Брудін переміг саме завдяки першій своїй спробі на 66.58 метра.
 • Титаренко припинив виступи вже за підсумками перших трьох спроб. У порівнянні з кваліфікацією, у фіналі його найкращим результатом стали лише 54.70 метра - 11-е місце.

Юніорське Євро. Метання диска, фінал

 1. Михайло Брудін (Україна) - 66.58 м
 2. Ян Свозіл (Чехія) - 59.93 м
 3. Яннік Ролвінк (Нідерланди) - 59.86 м

Брудін утретє поспіль оновлює рекорд сезону у світі. Причому вдруге робить саме на юніорському чемпіонаті Європи.

Прогрес рекордів сезону у світі у Михайла Брудіна

 • 25 червня. Ессен, Німеччина - 63.85 м
 • 7 серпня. Єрусалим, Ізраїль - 65.48 м
 • 8 серпня. Єрусалим, Ізраїль - 66.58 м

Це друга медаль України на юніорському Євро з легкої атлетики. Першим нагороду здобув Нікіта Маслюк - "бронзу" у секторі стрибків у довжину.

Хто такий Михайло Брудін

 • Михайло Брудін – 18-річний метальник диска, який народився в Донецьку і представляє Донецьку область. До початку повномасштабного вторгнення Росії до України тренувався в Дружківці.
 • Чемпіон Європи U18, бронзовий призер чемпіонату світу U20. Обидва досягнення підкорились йому у 2022 році.
 • Особисті рекорди Михайла – 58.60 м (2 кг), 66.85 м (1.750 кг), 64.51 м (1.500 кг).
 • Михайло Брудін – онук олімпійської чемпіонки 1972 року з метання диска Фаїни Мельник. Упродовж кар'єри Мельник 11 разів оновлювала світовий рекорд у метанні диска.
На початок