Нові тарифи у Баштанці на Миколаївщині: із першого серпня у місті платять за воду дорожче

Нові тарифи у Баштанці на Миколаївщині: із першого серпня у місті платять за воду дорожче

Нові тарифи у Баштанці на Миколаївщині: із першого серпня у місті платять за воду дорожче
Машина КП “Міськводоканал”. Баштанка, Миколаївщина, 9 серпня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

У Баштанці Миколаївської області тариф на водопостачання та водовідведення збільшили на 47 відсотків. До кінця воєнного стану 70 відсотків від суми підвищення за абонентів сплачуватимуть з міського бюджету.

Про це кореспондентам Суспільного розповів Баштанський міський голова Олександр Береговий.

За словами Олександра Берегового, новий тариф на послуги КП “Міськводоканал” є обґрунтованим.

"Громада велика, велика територія для обслуговування, дуже багато збільшилось в ціні. Майже два роки тому останній раз збільшували тариф на воду та водовідведення. Тому тариф є сто відсотків обгрунтований. Але ми розуміємо, що триває війна і поки триває війна міська рада буде компенсувати людям цей тариф. Хай не в повному обсязі, але 70 відсотків будемо компенсувати і плюс ще два місяці після закінчення війни", — розповів Олександр Береговий.

Баштанський міський голова Олександр Береговий
Баштанський міський голова Олександр Береговий. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Директор КП “Міськводоканал” Артем Синько показує демонтовані частини труб та обладнання, що замінили під час поточних ремонтів. Говорить, загальна протяжність водопроводу, що обслуговує підприємство, 330 кілометрів. Труби були прокладені близько шістдесяти років тому і досі не замінювали.

"Пошкоджені вирізаємо, повністю замінюємо. А оце пориви такі трапляються", — говорить Артем Синько.

Пошкоджені труби у водогоні Баштанки
Пошкоджені труби у водогоні Баштанки. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Із першого серпня 2023 року у Баштанці введені нові тарифи. Вартість одного кубометра води для споживачів збільшилась з 42,9 гривень до 58,2 гривень, водовідведення — з 16,44 гривень до 28,8 гривень. Таким чином вартість водопостачання та водовідведення з 59,34 гривень підвищилась до 87 гривень. Водночас, говорить директор водоканалу, депутати міськради прийняли Програму відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення.

"Для населення становить водопостачання сума 48 гривень, була 43,9 гривень тобто підвищилась на 5 гривень і водовідведення становило 16,44, зараз буде 20 гривень. Тобто, загалом сума зросла в тарифі для населення на 9 гривень. В середньому це 15 відсотків водопостачання та водовідведення. Загальна сума становить 68 гривень для населення", — пояснив Артем Синько.

Директор КП “Міськводоканал” Артем Синько
Директор КП “Міськводоканал” Артем Синько. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Жителька Баштанки Валентина сплатила за послуги водопостачання та водовідведення. Жінка говорить, зазвичай використовує сім-вісім кубометрів води.

"В цьому місяці мало використала — п'ять кубів, 250 гривень. Ми виїжджали. У країні війна, заробітків ніяких. Так, на заміну труб, на заміну моторів, на заміну масла, звичайно, говорили, але чи це робилось, ніхто ж не знає. Говорилось одне, а робиться у нас інше", — каже Валентина.

Комунальноме підприємство “Міськводоканал” у Баштанці
Комунальноме підприємство “Міськводоканал” у Баштанці. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Жінка висловлює сумнів щодо компенсації частини підвищеної вартості з бюджету міста.

"Добре, два місяці поплатять, а далі? Все покладуть на плечі людей, все доведеться платити", — додала жінка.

Артем Синько говорить, тариф розробив економічний відділ комунального підприємства та є обґрунтованим. Якби ціни не підвищили, це призвело б до банкрутства міськводоканалу.

"Тариф включає в себе електроенергію, що становить близько 30 відсотків самого тарифу, потім паливно-мастильні матеріали, запчастини, різні комплектуючі, заробітна плата — це також невідʼємна частина, що входить в тариф. Інше — реагенти для лабораторії, будівельні матеріали", — каже керівник водоканалу.

Працівники КП “Міськводоканал” замінюють труби водопровідної мережі
Працівники КП “Міськводоканал” замінюють труби водопровідної мережі. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Втім, Миколаївська ОВА рекомендувала Баштанській міській раді призупинити рішення щодо підвищення тарифів та часткове відшкодування з місцевого бюджету, говорить начальник управління житлово-комунального господарства обласної військової адміністрації Євген Гладков.

"Пропозиція міській раді полягає в призупиненні дії рішення і залучення резерву міського бюджету і здійснення аналізу резервів, фінансово-господарської діяльності самого міського комунального підприємства, надання остаточної фінансової допомоги у визначених розмірах, недопускаючи прецедент тарифного навантаження на людей в умовах воєнного стану", — розповів керівник управління ЖКГ.

Ремонт водогону у Баштанці
Ремонт водогону у Баштанці. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

У Баштанці станом на 10 серпня діють підвищені тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок