На Полтавщині планують зареєструвати перехід храму з УПЦ до ПЦУ: що про це відомо

На Полтавщині планують зареєструвати перехід храму з УПЦ до ПЦУ: що про це відомо

Храм в Нових Санжарах переходить до ПЦУ
Фото: Facebook Свято-Троїцький храм УПЦ

У селищі Нові Санжари на Полтавщині організували збори, під час яких ухвалили рішення про перехід Свято-Троїцького храму з УПЦ до ПЦУ. Про це Суспільному 3 серпня розповів священник Православної церкви України Дмитро Педина. Як до зборів та рішення ставиться настоятель храму – у матеріалі Суспільного.

Збори щодо переходу з УПЦ до ПЦУ

У кінотеатрі селища Нові Санжари 29 липня організували збори, на які зібралися 100 людей. За словами священника, на збори запрошували усіх охочих. У порядку денному було 12 питань, серед яких, зокрема, про перехід з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України, внесення змін до Статуту та переобрання голови релігійної громади, розповів священник.

"Люди одноголосно проголосували за перехід церкви московського патріархату до Помісної церкви України (ПЦУ). Були люди не тільки з місцевої громади, а й ті, які раніше ходили до тієї церкви, але потім перейшли в українську. Вони й раді ходити до тієї церкви, але там прославляють патріарха Кирила. Отець Павло Якименко (священник ПЦУ – ред.) на зборах показав нам молитвослов з тієї церкви (УПЦ – ред.), де написано, що він виданий з благословення митрополита Полтавського і Кременчуцького Филипа московського патріархату і там є молитва про спасіння Росії", – сказав священник ПЦУ Дмитро Педина.

За словами Дмитра, нині триває етап реєстрації документів. Їх мають передати до обласної військової адміністрації. Після цього, каже, зможуть вимагати ключі від Свято-Троїцького храму та проводити там богослужіння.

"Є храм Православної церкви України, але він розташований на незручному місці, що не кожна бабуся може піднятися на ту гору, зайти до церкви. Багато людей скаржаться, що церква на горі, їм важко підніматися. Більшість відвідує Свято-Троїцьку церкву, бо вона розташована у зручному місці, – додав Дмитро Педина.

Позиція настоятеля Свято-Троїцького храму УПЦ

Збори, які організували у місцевому кінотеатрі, настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Володимир вважає незаконними. Суспільному він повідомив, що на зібрання прийшли деякі парафіяни релігійної громади, які знімали збори на відео.

"Насправді це було зібрання не релігійної громади, тому що релігійна громада і громада села чи селища – це різні юридичні моменти. Відбулися збори без присутності релігійної громади, тобто без настоятеля. А по статуту збори може збирати тільки настоятель храму або єпископ ініціювати. Представників релігійної громади Свято-Троїцького храму не було на цих зборах. Збори були нелегітимними, які порушують низку статей Кримінального кодексу", – розповів настоятель Свято-Троїцького храму Володимир.

За словами протоієрея, того ж дня він організував збори релігійної громади, де обговорили питання, що храм залишається в УПЦ. А на зібрання, яке влаштували у кінотеатрі його офіційно ніхто не запрошував, додав він. Також зазначив, що вони зверталися до поліції та єпархії із заявою, де попереджали про можливі неправомірні зібрання та те, що релігійна громада Свято-Троїцького храму не бере у них участі.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок