У Терешківській ТГ на Полтавщині до Дня вишиванки розмалювали будинок культури

У Терешківській ТГ на Полтавщині до Дня вишиванки розмалювали будинок культури

У селі Зінці на Полтавщині до Дня вишиванки розмалювали фасад будинку культури. Місцеві Терешківської громади прикрасили будівлю елементами полтавського розпису. Цим розпочали у регіоні акцію. Естафету передали Карлівській громаді.

Про це Суспільному розповіла начальниця відділу культури Терешківської громади Оксана Іноземцева.

"Ми відзначаємо цей день. Ми його сьогодні не можемо святкувати. На жаль, дуже багато втрат у нас в громаді, в Україні кожного дня, але ми відзначаємо День вишиванки, бо ми є, ми будемо", — розповіла начальниця відділу культури Терешківської громади Оксана Іноземцева.

У Терешківській ТГ до Дня вишиванки розмалювали будинок культури
Пташку малює Віта Тарасовська, завідувачка Зінцівського будинку культури. Суспільне Полтава

Працівники культури та освіти малюють на блакитному тлі жовтих птахів, квіти та берегиню роду. Це елементи полтавського розпису, каже Лідія Орел.

"Дуже важливо не тільки у вузькому мистецькому колі споглядати полтавський розпис, а й бачити його поруч, на побутових предметах, на будівлях, на одязі, кружках, посуді. В основі полтавського розпису лежить трипільська культура і трипільські розписи на будівлях. Наявність солярних знаків, круглих елементів", — пояснює членкиня обласного осередку майстрів народного мистецтва Лідія Орел.

Майстрині малюють стійкими фарбами, які довго не вигорають, розповіла завідувачка клубу Віта Тарасовська.

У Зінцях до Дня вишиванки розмалювали будинок культури
Дерево роду на фасаді Зінцівського будинку культури. Суспільне Полтава

"Зверху буде ще дві квітки, листочки будуть і центральна велика квітка, як символ розквітаючого роду. Посередині буде берегиня полтавського роду", — повідомила завідувачка Зінцівського будинку культури Віта Тарасовська.

У Терешківській громаді розпочали акцію, яку має продовжити Карлівська ТГ.

"Усій громаді нашої Полтавщини говоримо: розпочинаємо флешмоб "Малюємо, наносимо полтавський розпис на адміністративні будівлі, на освітні, на приватні", — розповіла начальниця відділу культури Терешківської громади Оксана Іноземцева.

На Полтавщині до Дня вишиванки розмалювали будинок культури
Естафету передали до Карлівської громади. Суспільне Полтава

"По центру муралу буде зображена робота, в основі якої лежить композиція нашої майстрині з Карлівки Світлани Колодяжної, а ця сфера символізує початок флешмобу, і Терешківська громада хоче передати цей флешмоб в Карлівку", — пояснює членкиня обласного осередку майстрів народного мистецтва Лідія Орел.

За словами Віти Тарасовської, необхідні для розпису матеріали придбали за гроші центру розвитку культури та дозвілля Терешківської сільської ради.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок