ПЦУ остаточно переходить на новий календар

ПЦУ остаточно переходить на новий календар

Помісний Собор ПЦУ
Помісний Собор ПЦУ у Софії Київській. Київ. 27 липня 2023р. Фото: ПЦУ / Facebook

Православна церква України затвердила перехід на Новоюліанський календарНовоюліанський календар — вдосконалена форма юліанського календаря, заснована на циклічному обертанні Землі навколо Сонця; тривалість року становить 365,242222 діб; містить 218 високосних років на 900 років. Календар розроблений сербським астрономом, професором математики й небесної механіки Белградського університету Мілутіном Міланковичем 1923 року.Новоюліанський календар використовує 10 з 16 автокефальних східних православних церков, зокрема Православна церква України з 1 вересня 2023 року. з 1 вересня. За таке рішення проголосували більшість делегатів під час Помісного Собору ПЦУ, що відбувся сьогодні, 27 липня, в Софії Київській, повідомляє кореспондентка Суспільного.

З переходом на новий календар православні християни східного обряду України Різдво святкуватимуть 25 грудня, а не 7 січня, День Святого Миколая — 6 грудня, а не 19 грудня, Водохреще — 6 січня, а не 18 січня, Покрову — 1 жовтня, а не 14 жовтня. При цьому на Великдень та інші свята, дати яких визначаються за місячним календарем, це рішення не вплине.

"Календарна комісія нашої церкви уже підготувала відповідний календар, щоб з практичної точки зору не було жодних перешкод і ми бачимо, що віряни позитивно сприйняли це рішення... Ми рухалися до цього рішення протягом останніх 5 років", — сказав в коментарі журналістам предстоятель ПЦУ Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній
Предстоятель Православної церкви України Епіфаній під час брифінгу за підсумками Помісного Собору. Київ. 27 липня 2023р. Фото: Анна Железняк / Суспільне

На Помісний Собор прибули 60 делегацій з усієї України. До кожної входить архієрей, священник та вірянин. Зі 161 делегата за остаточний перехід на новоюліанський календар проголосували 156, прости — 5.

"Це засвідчує, що ми приймаємо рішення соборно, а не примусово. Бо ми зберегли також можливість для тих громад, тих монастирів, які поки не готові, тимчасово залишитися на старому календарі. Ми не діємо примусово, а добровільно. Ми не обмежували їх часовими рамками. Коли вони дозріють остаточно вони, я думаю, долучаться до цієї реформи", — зазначив Епіфаній.

24 травня Архієрейський собор ПЦУ схвалив перехід на Новоюліанський календар з 1 вересня цього року. Водночас прийняття нового календарного стиля чи збереження старого залишається правом релігійних громад і монастирів.

На початок