ЄС погодив розширення санкцій проти Білорусі

ЄС погодив розширення санкцій проти Білорусі

ЄС погодив розширення санкцій проти Білорусі
Міжнародний пункт пропуску "Сеньківка" (Чернігівська обл.) на українсько-білоруському державному кордоні, фото: УНІАН

Країни Європейського Союзу погодили розширення санкцій щодо Білорусі для боротьби зі спробами обходу вже запроваджених у зв’язку зі співучастю в збройній агресії Росії санкційних обмежень.

Про це повідомляє пресслужба Європейської Комісії.

"Європейська комісія вітає сьогоднішнє ухвалення Радою подальших цілеспрямованих обмежувальних заходів, пов’язаних із незаконним вторгненням Росії в Україну та у відповідь на участь Білорусі в агресії", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, нові заходи передбачають більш тісне узгодження санкцій ЄС, спрямованих проти Росії та Білорусі. Також вони допоможуть гарантувати, що російські санкції не можна буде обійти за посередництва Білорусі.

"Заходи розширюють заборону на експорт до Білорусі на ряд дуже чутливих товарів і технологій, які сприяють військовому та технологічному розвитку Білорусі. Рада також накладає додаткову заборону на експорт вогнепальної зброї та боєприпасів, а також товарів і технологій, придатних для використання в авіаційній та космічній промисловості. Зміни також узгоджують санкції проти Білорусі з режимом санкцій проти Росії", — зазначається в дописі.

Ці обмежувальні заходи були погоджені у прискореному порядку з огляду на терміновість, пов’язану з боротьбою з обходом обмежень щодо імпорту Білоруссю певних дуже чутливих товарів і технологій, додали в Європейській Комісії.

Яка участь Білорусі у війні Росії проти України

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у Генштабі повідомили, що у Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко вже давно порушує питання про розміщення в Білорусії російської тактичної ядерної зброї. Він додав, що такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.

Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку Європейського Союзу, заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

На початок