Фізичні та юридичні особи, товари подвійного призначення: Politico дізналося про санкції ЄС проти Білорусі

Фізичні та юридичні особи, товари подвійного призначення: Politico дізналося про санкції ЄС проти Білорусі

Фізичні та юридичні особи, товари подвійного призначення: Politico дізналося про санкції ЄС проти Білорусі
Прапор Євросоюзу. Ілюстративне фото: Getty Images

Посли Євросоюзу узгодили низку нових санкцій проти Білорусі. Вони зокрема передбачають обмеження на експорт товарів подвійного призначення та санкції проти фізичних та юридичних осіб.

Про це повідомляє Politico з посиланням на чотирьох дипломатів ЄС, які говорили на умовах анонімності.

За даними джерел, санкції включатимуть обмеження на експорт товарів подвійного призначення, таких як дрони чи комп’ютери, які можна використовувати для військових потреб, зокрема, військами РФ на полі бою проти України, а також авіаційних запчастин.

Крім того, новий пакет обмежень включає санкції проти 38 фізичних і трьох юридичних осіб.

Видання зазначає, що дискусія про те, наскільки жорсткими мають бути санкції проти Білорусі у порівнянні з Росією за її вторгнення в Україну, триває вже кілька місяців.

Раніше кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк повідомив, що посли країн Європейського Союзу погодили новий пакет санкцій проти Білорусі.

Участь Білорусі у війні Росії проти України

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у Генштабі повідомили, що у Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко вже давно порушує питання про розміщення в Білорусії російської тактичної ядерної зброї. Він додав, що такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.

Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку Європейського Союзу, заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

На початок