"ЮрФем: підтримка" будуть представляти інтереси Лесі Гасиджак у справі про образу честі та гідності

"ЮрФем: підтримка" будуть представляти інтереси Лесі Гасиджак у справі про образу честі та гідності

"ЮрФем: підтримка" будуть представляти інтереси Лесі Гасиджак у справі про образу честі та гідності
Фото: Асоціація жінок-юристок України "ЮрФем"/Facebook

Адвокатки лінії правової допомоги "ЮрФем: підтримка" будуть представляти у суді інтереси в. о. директорки Музею Голодомору Лесі Гасиджак, професійні якості якої поставили під сумнів через її зовнішність. Про це повідомили 2 серпня на сторінці організації у Facebook.

Команда адвокаток вважає, що ніхто не має права принижувати людину через її зовнішній вигляд та дискримінувати за будь-якими іншими ознаками: "На жаль, найчастіше таким нападкам піддаються саме жінки, які обіймають керівні посади та займають активну громадську позицію".

Представляти інтереси Лесі Гасиджак будуть Христина Кіт, Марина Саєнко та Оксана Гуз.

"Ми переконані, що наше суспільство вже може дозволити собі більш виважене ставлення до інакшості та різноманіття", — додають вони.

Цькування Лесі Гасиджак

Усе почалося із посту юриста Клима Братківського, який написав на своїй сторінці у Facebook, що Леся Гасиджак не може очолювати музей Голодомору, бо нібито має невідповідну зовнішність.

Медійники та люди зі сфери культури виступили на захист історикині, звинувативши Братківського у цькуванні.

Зокрема, омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що цькування людей за зовнішністю — неприпустиме явище в українському суспільстві

Також Суспільне Культура розповідало, що Леся Гасиджак планує подати до суду через образу честі та гідності.

"Я принципово буду подавати до суду, бо розумію, що такі історії трапляються кожного дня. Хейту зазнають дуже багато жінок в Україні. І не лише через зовнішність. А просто через те, що вони є жінками на керівних посадах. Я вважаю, що це має бути повчальний кейс. Щоб він ніколи більше не повторився", — заявила Гасиджак.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок