Перейти до основного змісту
Китай закликав США припинити військову допомогу Тайваню

Китай закликав США припинити військову допомогу Тайваню

У Китаї закликали США припинити військову допомогу Тайваню
Прапор Китаю. Getty Images

Китай закликав Сполучені Штати припинити всі форми військової допомоги Тайваню. Крім того, у КНР наголосили, що китайська армія готова захищати національний суверенітет і територіальну цілісність країни.

Про це заявив речник Міноборони КНР Тан Кефей.

"Надання Сполученими Штатами військової допомоги китайському регіону Тайвань є грубим втручанням у внутрішні справи Китаю, серйозно підриває суверенітет і інтереси безпеки Китаю та загрожує миру і стабільності в Тайванській протоці", — сказав Тан Кефей.

Речник Міноборони КНР зауважив, що питання Тайваню зачіпає основні інтереси Китаю і є "червоною лінією" у китайсько-американських відносинах.

"Ми закликаємо американську сторону припинити всі форми військової допомоги Тайваню і не йти далі неправильним та небезпечним шляхом", — сказав Тан Кефей.

Окрім цього він додав, що Китай рухається до возз’єднання, і "жодна особа чи жодна сила його не зупинить". За його словами, китайська армія уважно стежить за ситуацією в Тайванській протоці й рішуче захищатиме національний суверенітет і територіальну цілісність КНР.

29 липня Сполучені Штати виділили 345 мільйонів доларів військової допомоги Тайваню. Пакет зокрема включатиме витрати на оборону та тренування військових.

Що відомо про конфлікт між КНР та Тайванем

Тайвань — острів у східній Азії, який Китай вважає своєю територією і називає провінцією, що відкололася, а не незалежною державою. Єдиний союзник Тайваню — США. Україна встановила дипломатичні стосунки з КНР, що виключає визнання Тайваню.

Впродовж десятиліть Пекін прагнув ізолювати Тайбей на світовій арені, зокрема він відтісняв його дипломатичних союзників і блокував вступ острова в міжнародні організації.

Керівна комуністична партія Китаю не виключає також застосування сили для "возз'єднання" острова з материковою частиною Китаю.

Загострення відносин між Китаєм та Тайванем відбулося на тлі візиту до Тайваню спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі. Вона стала першим високопоставленим американським політиком, який відвідав Тайвань за останні 25 років.

Щойно Пелосі прилетіла на Тайвань, Китай оголосив про військові навчання навколо острова.

Особисто Ненсі Пелосі наголосила, що її візит "жодним чином не суперечить політиці Сполучених Штатів, яка керується законом про відносини з Тайванем 1979 року та китайсько-американських комюніке", і додала, що США "продовжують протистояти одностороннім зусиллям змінити статус-кво".

5 серпня 2022 року Пекін заявив, що накладе санкції на спікерку Палати представників США Ненсі Пелосі через візит на Тайвань.

26 грудня у Тайвані заявили про наймасштабніше порушення авіапростору острова китайськими військово-повітряними силами. За добу 71 літак ВПС Китаю, включаючи винищувачі та безпілотники, увійшов в ідентифікаційну зону протиповітряної оборони острова.

Топ дня
Вибір редакції
На початок