Тайванський міжнародний аеропорт став полем битви для симуляції китайського вторгнення — МО країни

Тайванський міжнародний аеропорт став полем битви для симуляції китайського вторгнення — МО країни

Тайванський міжнародний аеропорт став полем битви для симуляції китайського вторгнення — МО країни
Гелікоптери Black Hawk в міжнародному аеропорту Таоюань, 26 липня 2023 року, скриншот Radio Taiwan International

Головний аеропорт Тайваню вперше став ареною для відпрацювання ймовірного китайського вторгнення. Тайванські військові провели навчання на випадок спроби захоплення острова.

Про це пише CNN.

Міністерство національної оборони Тайваню заявило, що тренування були розроблені для перевірки координації та можливостей реагування на надзвичайні ситуації тайванських військових.

Під час маневрів залучили військові гелікоптери Black Hawk та піхоту. Тайвань на тлі занепокоєння після повномасштабного вторгнення Росії в Україну готується до кількох сценаріїв та посилює свою військову міць.

Правляча Комуністична партія Китаю заявляє про Тайвань як про свою територію, попри те, що ніколи не контролювала її й десятиліттями намагалася ізолювати дипломатичним шляхом.

Пекін не виключає застосування сили для встановлення контролю над Тайванем і посилює військовий тиск, відправляючи літаки та військові кораблі у водах навколо острова.

"Аеропорти є основними цілями загарбників і це яскраво продемонструвала невдала спроба Москви захопити аеропорт Гостомель під Києвом на перших етапах їхнього вторгнення минулого року", — йдеться у повідомленні.

Тайванські солдати відпрацювали перестрілку з поліцією аеропорту. Також вогнеборці гасили імітовані пожежі. Військові гелікоптери імітували політ над аеропортом і розгортання ворожих військ на злітному полі.

30-хвилинні навчання завершилися тим, що тайванські військові відпрацьовували ліквідацію залишків ворожих сил, а наприкінці розмахували прапором Тайваню, щоб показати свою успішну оборону аеропорту.

Що відомо про конфлікт між КНР та Тайванем

Китай розглядає Тайвань як сепаратистську провінцію, яка згодом знову опиниться під контролем Пекіна. Але Тайвань вважає себе незалежною країною зі своєю конституцією та демократично обраними лідерами.

Загострення відносин між Китаєм та Тайванем відбулося на тлі візиту до Тайваню влітку 2022 року спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі. Вона стала першим високопоставленим американським політиком, який відвідав Тайвань за останні 25 років.

26 грудня 2022 року у Тайвані заявили про наймасштабніше порушення авіапростору острова китайськими військово-повітряними силами. За добу 71 літак ВПС Китаю, включаючи винищувачі та безпілотники, увійшов в ідентифікаційну зону протиповітряної оборони острова.

На початок