Китай досі повністю не підтримав суверенітет та територіальну цілісність України — президентка Єврокомісії

Китай досі повністю не підтримав суверенітет та територіальну цілісність України — президентка Єврокомісії

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Києві, 9 травня 2023 рік
. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Києві, 9 травня 2023 року. Фото: Associated Press

Китай як постійний член Ради безпеки ООН досі повністю не взяв на себе відповідальність за Статутом Організації Об'єднаних Націй щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України.

Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу на бізнес-форумі на Філіппінах.

"Філіппіни минулого року виступили на захист світового порядку, коли Росія ввела свої танки в Україну. І ЄС, і Філіппіни разом з понад 140 країнами однозначно засудили агресивну війну РФ проти суверенного, незалежного члена ООН", - сказала політикиня.

Фон дер Ляєн підкреслила, що європейці будуть продовжувати підтримувати Україну та відстоювати Статут Організації Об'єднаних Націй "стільки, скільки буде потрібно".

"Однак інший постійний член Радбезу ООН – Китай – досі не взяв на себе повною мірою відповідальність за Статутом щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України", - додала президентка Єврокомісії.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Влада КНР обережно коментує війну: з одного боку не підтримала РФ, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення в Україну, а з іншого — не стала виступати проти вторгнення.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни. Всього до китайського документа увійшли 12 пунктів.

25 лютого CNN із посиланням на джерела, пов’язані з американською розвідкою поінформував, що Китай розглядає можливість відправлення зброї до Росії для використання у війні проти України.

У квітні представниця Держдепу Андреа Калан в коментарі Суспільному повідомила, що США не бачать ознак того, що Китай надсилає зброю Росії.

На початок