Літак з Пелосі на борту приземлився на Тайвані

. Спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі. Фото: Drew Angerer / Getty Images

Літак, в якому перебувала спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі, приземлився в аеропорті Тайбею, столиці Тайваню. Літак супроводжували американські винищувачі та авіаносці.

Про це свідчать дані трекінгового сервісу Flightradar24, а відео приземлення транслює наживо Reuters.

Пелосі прилетіла в Тайвань в рамках свого турне по Азії. Під час зниження її борт супроводжували винищувачі ВВС Тайваню. Відтак, вона стала першим високопоставленим американським політиком, який відвідав Тайвань за останні 25 років.

Cпікерка Палати представників США Ненсі Пелосі в Тайвані. Скріншот: Reuters

Через візит спікерки напруженість між США та Китаєм зросла. Зокрема представник Міністерства національної оборони Китаю Тан Кефей пригрозив Сполученим Штатам, заявивши, що армія Китаю "не сидітиме склавши руки". Окремо Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що візит Пелосі "буде грубим втручанням у внутрішні справи Китаю", додавши: "ті, хто грає з вогнем, загинуть від цього".

Зокрема китайські військові літаки демонстративно почали літати вздовж розмежувальної лінії посередині протоки, що відокремлює Тайвань від материкового Китаю. Тайвань же заявив, що буде захищатися і зробив своїм пріоритетом зміцнення оборони. Зокрема на острові почали готувати бомбосховища.

Довідка. Тайвань — острів у східній Азії, який Китай вважає своєю територією і називає провінцією, що відкололася, а не незалежною державою. Один із союзників Тайваню — США. Україна встановила дипломатичні стосунки з КНР, що виключає визнання Тайваню.

Керівна комуністична партія Китаю не виключає також застосування сили для "возз'єднання" острова з материковою частиною Китаю.

Впродовж десятиліття Пекін прагнув ізолювати Тайбей на світовій арені, зокрема він відтісняв його дипломатичних союзників і блокував вступ острова в міжнародні організації.

Читайте також

Агресія РФ проти України може розв’язати руки Китаю у Тайвані — Міноборони Японії

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу