Китай запроваджує санкції проти Пелосі

Китай запроваджує санкції проти Пелосі

Китай запроваджує санкції проти Пелосі
Фото: Тwitter Ненсі Пелосі

Пекін заявив, що накладе санкції на спікерку Палати представників США Ненсі Пелосі. Це пов'язано з тим, що вона відвідала Тайвань.

Як пише Bloomberg з посиланням на Міністерство закордонних справ Китаю, Пекін оголосив про "відповідні заходи" щодо Пелосі. Крім того, санкції торкнуться і її найближчих родичів.

Що сталося

Тайвань — острів у східній Азії, який Китай вважає своєю територією і називає провінцією, що відкололася, а не незалежною державою. Один із союзників Тайваню — США. Україна встановила дипломатичні стосунки з КНР, що виключає визнання Тайваню.

2 серпня Ненсі Пелосі в рамках турне Азією прибула до Тайваню з одноденним візитом. Вона стала першим високопоставленим американським політиком, який відвідав Тайвань за останні 25 років. Цей візит створив напругу у відносинах між Вашингтоном та Китаєм. Щойно Пелосі прилетіла на острів, Пекін оголосив про військові навчання навколо острова. Також Китай обмежив торгівлю з Тайванем.

Особисто Ненсі Пелосі наголосила, що її візит "жодним чином не суперечить політиці Сполучених Штатів, яка керується законом про відносини з Тайванем 1979 року та китайсько-американських комюніке", і додала, що США "продовжують протистояти одностороннім зусиллям змінити статус-кво".

Читайте також

Чому Китай не готовий до війни ― думка експерта про візит Ненсі Пелосі до Тайваню

США, Китай і Тайвань. Що відомо про візит "третьої людини в США" Ненсі Пелосі до Тайваню і в чому військова загроза

Чи готовий Китай до "великої війни" зі США і захоплення Тайваню. Відповідає експерт з Центру досліджень армії

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок