Китай оголосив про військові навчання навколо Тайваню і планує запуск бойових ракет

. Фото: Depositphotos

Китай після візиту спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань оголосив про додаткові військові навчання в Південно-Китайському морі біля острова.

Як пише China Daily з посиланням на дані Адміністрації морської безпеки китайської провінції Чжецзян, китайські військові проводитимуть навчання із бойовими стрільбами у Східно-Китайському морі, починаючи з 3 серпня.

Адміністрація повідомила, що навчання відбуватимуться з 6:30 до 18:30 щодня до 5 серпня. На цей час кораблі, які не беруть участі у навчаннях, попросили не заходити у зони навчань

Читайте також: США, Китай і Тайвань. Що відомо про візит "третьої людини в США" Ненсі Пелосі до Тайваню і в чому військова загроза

Окремо інформаційне агентство "Сіньхуа" повідомило, що з 4 серпня до 7 серпня 2022 року Народно-визвольна армія Китаю "проводитиме важливі військові навчання та навчальні заходи", включно з тренуванням з бойовою стрільбою, у шести морських районах і повітряному просторі навколо Тайваню.

Збройні сили Китаю також планують запуск бойових ракет під час навчань, пише Global Times. За інформацією видання, Східне командування армії Китаю проведе низку військових операцій біля Тайваню в рамках навчань. У тренуваннях військових буде залучені авіація і флот.

США також розмістили кораблі

Чотири військові кораблі США, зокрема авіаносець, були розміщені у водах на схід від Тайваню, пише Reuters. Зокрема авіаносець USS Ronald Reagan пройшов через Південно-Китайське море і наразі знаходиться у Філіппінському морі, на схід від Тайваню та Філіппін та на південь від Японії.

"Хоча вони можуть реагувати на будь-які непередбачені обставини, це звичайні, рутинні розгортання", — сказав чиновник на умовах анонімності.

Читайте також

Агресія РФ проти України може розв’язати руки Китаю у Тайвані — Міноборони Японії

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу